Chyby, které vás mohou dělat starší

Chyby, které vás mohou dělat starší

Líčení nebo účes dokážou roky ubrat, ale naopak i přidat. Čeho se vyvarovat, abyste zbytečně nepůsobila straší, než ve skutečnosti jste?

Také vás může zajímat ...

1 Příliš make-upu
Silná vrstva make-upu z obličeje vytvoří nepřirozenou masku a zdůrazní vrásky. Make-upem spíše šetřete a nanášejte ho pomocí houbičky, která pomůže vytvořit přirozenější efekt. Používejte také stejný odstín, jaký má vaše pleť, tmavší přidává roky.

2 Tmavé barvy a lesk S přibývajícími roky používejte k líčení spíše světlejší přírodní odstíny. Například příliš tmavá tvářenka, jako například cihlová, červená nebo bordó, výsledný dojem zkazí. Vyberte si jemnější odstín, světle meruňkový či narůžovělý, který vám dodá svěží a mladistvý vzhled. A zapomeňte na lesk.

Rozjasňující bázi používejte jen přiměřeně a rozjasňovač nebo perleťové oční stíny raději vůbec ne – zvýrazní vrásky i rozšířené póry.

Sáhněte raději po matujících přípravcích.

4 Rtěnka ano, ale… Rty s věkem ztrácejí pigment a zmenšují se. Není řešením je líčit nenápadně nebo vůbec, správná rtěnka dokáže divy. Měla být ale o stupeň tmavší, než je vaše barva rtů. Nejdfřív pečlivě obkreslete vnější okraje rtů tělovou konturu, která zabrání rozpíjení rtěnky do jemných vrásek kolem nich.

Poté použijte barevnou konturku v odstínu rtěnky a rty vyplňte ideálně hydratační hnědorůžovou rtěnkou.

Lesk raději vynechte úplně.

5 Prořídlé obočí
Tenké prořídlé obloučky prozrazují vyšší věk. Sáhněte po tužce na obočí v odstínu barvy vašich vlasů, a jemnými tahy chybějící chloupky dokreslete. Na trhu jsou také prostředky, které dokážou obočí vyživit a nastartovat jeho lepší růst.

6 Nevhodný účes Ten, který vám slušel třeba ve dvaceti, může v šedesáti působit podivně a dělat vás starší. Dopřejte si návštěvu dobré kadeřnice, která vám vlasy upraví a nabarví nejen podle současné módy, ale hlavně vašeho typu. Obecně platí, že čím jste starší, tím by měly být vaše vlasy světlejší a kratší, ale ne stoprocentně pro každou.

Zkušená kadeřnice vám jistě dobře poradí, co bude pro vás nejlepší.

Pak si můžete zase nějakou dobu upravovat vlasy doma sama pomocí kvalitní vlasové péče a barev.

Dobré rady
Nebojte se navštívit kosmetický salon, kde vaše pleť dostane odbornější a intenzivnější péči, než jí můžete poskytnout doma.
Časté oplachování pleť vysušuje. Ráno a večer použijte vlažnou vodu a čisticí prostředky určené pro váš typ pleti.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...