Citová rovnováha: Proč je důležitá a jak ji získat?

Technika emoční svobody (EFT) si dokáže poradit s různými typy fobií nebo chronickou nespavost. Jejím cílem je odstranění emočních bloků, které se vryly do našeho podvědomí v dětství.

Provádí se pomocí lehkého ťukání na akupunkturní body, kdy se člověk současně soustředí na své pocity. Při tom dochází ke změnám v energetickém systému a vrací se zpátky do stavu rovnováhy. Technika EFT je založena na teorii, že příčinou všech negativních emocí (strach, panika, úzkost, hněv, nenávist, vina…) je porucha v našem energetickém systému těla.

Jak funguje vaše tělo

Prožíváte-li nějaký negativní emocionální stav – např. máte zlost, jste skleslí nebo se něčeho bojíte, je váš mozek okamžitě ve střehu a připravuje tělo na fakt, že brzy dojde k reakci typu útok nebo útěk.

Zvýší se hladina adrenalinu, svaly se napnou a změní se krevní tlak, srdeční tep a hladina cukru v krvi, protože to vše vám dodává energii, abyste byli schopni čelit výzvě. U většiny lidí bývají vnitřní stresové reakce vyvolány negativními vzpomínkami, jež mají kořeny v minulých traumatech, případně je přejali v průběhu dětství.

Zklidnění a uvolnění

Člověk ale nemá jen dávné zážitky a negativní vzpomínky. Běžný každodenní život je plný událostí, jež podněcují různé reakce. Věčně se opakující reakce nás vyčerpávají, takže jsme náchylní k nemocem, máme nadváhu, jsme vystresovaní a nedokážeme se radovat ze života.

Pryč se strachem

Poklepávání však dokáže neuvěřitelně účinně zastavit reakce typu útok nebo útěk a přeprogramovat mozek a tělo, aby jednaly a reagovaly úplně jinak. Cílem je tedy osvobození se od všech strachů, fobií, hněvu, žalu, pocitů bezmoci, vyloučenosti, viny. Minulost se nemění, ale mizí emocionální traumata a soustředění se na negativní zážitky.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

reklama