4 kroky k jarní očistě těla

Nastartujte „zanesený organismus“ snadno a bez trápení!

Blížící se příchod jara si neumíme představit bez nezbytné očisty těla od všech škodlivin, které se v něm nahromadily v průběhu končící zimy a zbytečně ho zatěžují.

Po zimě chceme všichni zhubnout, dobít si baterky a udělat něco pro své  zdraví. Detoxikace pomáhá nabudit ospalý organismus, jemuž chybějí vitamíny, energie i přirozená chuť do života.

Ovšem netrapte se zbytečně přísnými dietami a náročným cvičením. Poradíme vám, jak zvládnout jarní detox v klidu a pohodě.

1. Začněte úklidem lednice

Když začnete tím nejméně příjemným, všechno ostatní už půjde snadno. V první řadě projděte ledničku a spíž. Odstraňte všechny prošlé potraviny, polotovary, instantní potraviny, konzervy s hotovými jídly a nezdravé sladkosti. Místo nich si nakupte potraviny zdravější. Luštěniny, rýži, rybí konzervy (bez přidané soli, omáček a dresingů), sušené ovoce a oříšky.

Při každodenních nákupech nakupujte jen tolik jídla, kolik skutečně potřebujete. Především čerstvé ovoce a zeleninu, neslazené mléčné výrobky a celozrnné pečivo.

Díky pohybu na čerstvém vzduchu se bude cítit ještě o něco lépe.

2. Jezte a pijte zdravě

K tomu, aby se vaše tělo dostalo do formy, nemusíte držet drastické diety. Naši předkové v době půstu jedli maso jen velmi omezeně. Dělejte to jako oni a tři týdny jezte pouze rybí maso. Dát si můžete i sójovou náhražku, zeleniny a ovoce co hrdlo ráčí. Ke svačině přírodní sýr a celozrnné pečivo nebo bílý jogurt se semínky.

Alkohol, kávu a černý čaj vynechte úplně. Základem pitného režimu by měla být voda, může být i s čerstvě vymačkanou citronovou šťávou. Kromě ní můžete zelený čaj, naředěné čerstvé ovocné a zeleninové šťávy a bylinkové čaje. Ideální jsou takové, které vás pročistí, třeba kopřivový, řebříčkový nebo čaj z pýru. Perfektní součástí očisty je také pití čerstvé březové šťávy, kterou seženete v prodejnách zdravé výživy a na farmářských trzích.

Zdravé jídlo je první krok z lepšímu životu.

3. Hýbejte se na čerstvém vzduchu

Využijte každou chvilku, kterou můžete být venku. Pokud můžete, začněte chodit alespoň část cesty do práce a z práce pěšky. Máte-li zahrádku, pusťte se do jejího zvelebování. S přáteli si naplánujte na víkend pořádnou túru. Pustit se můžete i do věcí, které vás vždycky lákaly. Třeba do ježdění na kole, kolečkových bruslích, do tenisu či běhání.

Kdo se v posledních letech moc nehýbal, ten by se měl o vhodné pohybové aktivitě poradit s lékařem. Pokud vaše výkony nebudou zpočátku nic moc, nezoufejte. Po třech týdnech na tom budete mnohem lépe a to vám dodá chuť pokračovat a vytrvat.

4. Odměňujte se

I v době půstu nebo detoxu by si člověk měl občas udělat radost. Pořiďte si aromaterapeutickou kosmetiku, zajděte si ke kadeřnici, na kosmetiku, kupte si něco na sebe. Dobrá nálada vás rozzáří a vy se budete cítit skvěle.

S dobrou náladou vám všechno půjde lépe, výsledky se dostaví rychleji a budou mnohem viditelnější. Když si zajdete na lymfatickou masáž, získáte chvíli pro sebe, kila půjdou dolů rychleji a vaše pokožka se mladistvě rozzáří.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden