5 extra tipů a rad, jak pečovat o vlasy v zimě

S klesajícími teplotami netrpí pouze pokožka, ale i vlasy. Působí zplihle, unaveně, jsou více lámavé a postrádají lesk. Poradíme vám, jak se v tomto nečase o vně správně starat.

1 Udržujte hydrataci

Suchý vzduch a mráz v kombinaci s nošením čepic a huňatých šál způsobují, že vlasy ztrácejí na objemu i na síle a poletují kolem hlavy, jinak řečeno, stávají se statickými. Ukočírovat rozlítaný účes vám pomohou hydratační přípravky. Používejte hydratační a hloubkově vyživující šampon, kondicionér a pravidelně (ideálně jednou týdně) také masku.

2 Nemyjte tak často

V zimě se pokožka tolik nepotí, tím pádem se i vlasy mastí méně. Frekvenci mytí proto můžete snížit – ideální je umývat je každý třetí den. Každodenní mytí, byť vhodným přípravkem, totiž způsobuje jejich dehydrataci a vysušování.

3 Styling s mírou

Podobně jako horký vzduch škodí vlasům i přemíra gelu, tužidla nebo laku. Všechny stylingové přípravky je zbytečně zatěžují a vysušují. Pokud si potřebujete účes přeláknout, aby držel, sáhněte po laku s nízkým nebo středním stupněm fixace, a vybírejte takový, který obsahuje vitamin B5, výtažky z bambusu nebo oleje (například arganový nebo lněný), které vlasy vyživují.

4 Žehlička má utrum

Jste zvyklá vlasy každý den fénovat, žehlit nebo kulmovat? Během zimních měsíců schovejte tyto pomocníky, s výjimkou fénu, na dno zásuvky. Horký vzduch a zejména přímý žár má na vlasy v tomto období ještě více devastující účinek než v ostatních měsících. Co se týče fénování, vysoušejte vlasy pouze vlažným vzduchem.

5 Bez čepice ani na krok

Klobouky a čepice nejsou pouze slušivým módním doplňkem, ale chrání i pokožku před mrazem a vysušováním. Jen si nekupujte čepici moc těsnou, ani si ji nenarážejte příliš do čela. Pokožka by pak nemohla dostatečně dýchat.

reklama
reklama