Moje chvilka pohody

5 extra tipů a rad, jak pečovat o vlasy v zimě

S klesajícími teplotami netrpí pouze pokožka, ale i vlasy. Působí zplihle, unaveně, jsou více lámavé a postrádají lesk. Poradíme vám, jak se v tomto nečase o vně správně starat.

1 Udržujte hydrataci

Suchý vzduch a mráz v kombinaci s nošením čepic a huňatých šál způsobují, že vlasy ztrácejí na objemu i na síle a poletují kolem hlavy, jinak řečeno, stávají se statickými. Ukočírovat rozlítaný účes vám pomohou hydratační přípravky. Používejte hydratační a hloubkově vyživující šampon, kondicionér a pravidelně (ideálně jednou týdně) také masku.

2 Nemyjte tak často

V zimě se pokožka tolik nepotí, tím pádem se i vlasy mastí méně. Frekvenci mytí proto můžete snížit – ideální je umývat je každý třetí den. Každodenní mytí, byť vhodným přípravkem, totiž způsobuje jejich dehydrataci a vysušování.

3 Styling s mírou

Podobně jako horký vzduch škodí vlasům i přemíra gelu, tužidla nebo laku. Všechny stylingové přípravky je zbytečně zatěžují a vysušují. Pokud si potřebujete účes přeláknout, aby držel, sáhněte po laku s nízkým nebo středním stupněm fixace, a vybírejte takový, který obsahuje vitamin B5, výtažky z bambusu nebo oleje (například arganový nebo lněný), které vlasy vyživují.

4 Žehlička má utrum

Jste zvyklá vlasy každý den fénovat, žehlit nebo kulmovat? Během zimních měsíců schovejte tyto pomocníky, s výjimkou fénu, na dno zásuvky. Horký vzduch a zejména přímý žár má na vlasy v tomto období ještě více devastující účinek než v ostatních měsících. Co se týče fénování, vysoušejte vlasy pouze vlažným vzduchem.

5 Bez čepice ani na krok

Klobouky a čepice nejsou pouze slušivým módním doplňkem, ale chrání i pokožku před mrazem a vysušováním. Jen si nekupujte čepici moc těsnou, ani si ji nenarážejte příliš do čela. Pokožka by pak nemohla dostatečně dýchat.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden