5 kroků, jak předcházet vráskám

Chcete, aby vaše pleť vypadala zdravě a uchovala si mladistvý a svěží vzhled? Pak nemusíte nutně podstupovat laserové ošetření ani chemický peeling. Pomocnou ruku nabízí také příroda, o které se právem říká, že je to mocná čarodějka.

1 Zázračná masáž

Spojte příjemné s užitečným. Buďto zajděte do kosmetického salónu, kde si můžete vybrat z několika druhů obličejových masáží (např. reflexní, japonská, liftingová), nebo si dopřejte akupresurní automasáž.

Použijte ukazováček a prostředníček na jedné ruce a prsty masírujte dvaceti rychlými rotacemi místo mezi vaším obočím. Poté jemně zatlačte na každý spánek, asi na deset sekund, a následně na kloub čelisti, také na deset sekund.

Tato snadná a rychlá automasáž uvolňuje svaly od mikro pohybů obličeje či mžourání očima, které způsobuje vrásky kolem očí.

2 Domácí masky

Pleťové masky fungují na unavenou, povadlou a zašedlou pleť jako elixír. Výhodou těch domácích je, že jsou levné a můžete si je namíchat ze snadno dostupných ingrediencí, které většinou máte v lednici nebo ve špajzce. Pokud vás trápí rozšířené póry a nadbytečný maz, připravte si masku z vaječného bílku bohatého na proteiny, jež jsou důležité na opravu a růst tkání a draslíku, který hydratuje buňky.

Jeden bílek rozšlehejte s čajovou lžičkou čerstvé citronové šťávy a polovinou lžičky medu, který má antibakteriální účinky. Masku naneste na vyčištěnou a suchou pleť na cirka 15 minut a poté smyjte vlažnou vodou.

Pokud máte pleť naopak sušší, vyzkoušejte krémovou banánovou masku. Jeden banán rozmačkejte a smíchejte s čajovou lžičkou pomerančového džusu a lžičkou bílého jogurtu. Naneste na suchou a čistou pleť na zhruba 15 až 20 minut. Pak důkladně smyjte.

 3 Spánek dokáže divy

Řada odborných studií potvrzuje, že ženy, které spí méně než sedm hodin denně, mívají hlubší vrásky, zašedlou pleť a váčky pod očima. Ideální doba spánku je alespoň osm hodin, přičemž klíčový je čas mezi jedenáctou hodinou večer a čtvrtou hodinou ráno, kdy dochází až k dvojnásobné regeneraci kožních buněk.

Kromě spánku jako takového je důležitá i pozice ve které spíte. Spaní na boku zvyšuje vznik vrásek na tvářích a bradě, spaní na břiše může způsobit svraštělé čelo. Dermatologové proto doporučují spaní na zádech.

Investovat se vyplatí i do kvalitního jemného polštáře, na kterém se vám bude pohodlně ležet a vy tak nebudete mít tendenci se neustále převracet.

4 Vstávat a cvičit

Podobně důležité jako spánek je i pravidelní cvičení. Při něm se do celého těla pumpuje více okysličené krve, což urychluje vylučování toxinů a růst nových buněk. Pokud budete cvičení zanedbávat a s přibývajícím věkem cvičit méně, bude pokožka méně zásobena kyslíkem, což se odrazí na celkovém stavu vaší pleti.

 5 Pomůžou i oleje

Kokosový olej přirozeně zjemňuje, zklidňuje a hydratuje pleť a zároveň pomáhá redukovat vrásky, které již vznikly. Každý večer vmasírujte malé množství kokosového oleje do pokožky a počkejte, až se plně vstřebá.

Výbornou zbraní na vrásky je i olivový olej, protože je bohatý na antioxidanty, které pokožku chrání před volnými radikály. Množství o velikosti jedné čajové lžičky vmasírujte do pokožky dvakrát denně.

reklama
reklama

Komentáře