5 skvělých kroků k bezchybné pleti

Trápí vás nějaká ta vráska či pupínek? Chtěla byste mít opět svěží a přirozeně krásnou pleť? V tom případě si vezměte k srdci naše rady a řiďte se jimi!

1 Čistěte dvakrát denně

Teď nemáme na mysli večerní odličování make-upu, které se rozumí samo sebou, ale samostatné čištění pleti, které by mělo být stejně samozřejmé a pravidelné jako čištění zubů. Během dne, ale i noci, kdy spíte, je pleť zatěžována vnějšími faktory a ulpí na ní mnoho nečistot.

Čištění pomocí čistících gelů nebo pleťových vod či speciálních ubrousků, odstraní z pleti všechen prach, odumřelé buňky i zbytky líčení, a umožní pokožce opět dýchat a regenerovat.

2 Zázračné tonikum

Po večerním odlíčení a umytí je dobré na závěr pleť ošetřit ještě tonikem, které obnoví přirozené pH pokožky, podpoří její hydrataci, zjemní texturu pleti a zlepší její pružnost. Současně bojuje proti vyrážkám a zabraňuje ucpávání pórů. Pleťové tonikum vybírejte podle typu vaší pleti podobně jako krémy.

3 Vyživujte maskou

Když pleťovou masku použijete dvakrát za rok, žádného efektu se nedočkáte. Při pravidelné aplikaci ale pleť perfektně vyživí a revitalizuje. Výživnou a hydratační masku na obličej používejte minimálně jednou týdně, jako bonus přidejte jednou týdně ještě masku určenou pro váš typ pleti, například vypínací, rozjasňující, čistící a podobně. Vaše pleť bude co nevidět krásně vyživená, zklidněná a svěží.

4 Uberte na make-upu

Pokud jste majitelkou zdravé a pěkné pleti, není nutné, abyste používala make-up. Přemíra make-upu totiž pleti neprospívá, ale spíše naopak – zbytečně ji zatěžuje. Místo hutného make-upu raději sáhněte po lehkém tónovacím krému nebo BB krému či CC krému, který pokožku jednak hydratuje a chrání před vnějšími vlivy, a současně kryje drobné nedostatky a barevné nesrovnalosti pleti.

5 Upravte jídelníček

Zdravá strava prospívá nejen organismu, ale také naší pleti. Když budete jíst stále stejné potraviny, nebo příliš tučného či sladkého, odrazí se to právě na jejím vzhledu. Bude se více mastit a také může dojít k tvorbě akné.

Jezte hodně různorodého ovoce a zeleniny, luštěnin, ořechů a semínek libového masa a mléčných (raději nízkotučných) výrobků. Nezapomínejte ani na pitný režim – kromě obyčejné vody jsou vhodné i neslazené bylinné, zelené a ovocné čaje, a ovocné či zeleninové šťávy.

reklama
reklama

Komentáře