Moje chvilka pohody

5 tipů pro čistou pleť

K dosáhnutí dokonale čisté a krásné pleti, a především zdravé a zářivé pokožky, vám může pomoci i sama příroda.

Nemusíte utrácet velké peníze za kosmetické přípravky. Zázračné ingredience najdete i ve své kuchyni.

Tea tree olej

Čajovníkový olej působí blahodárně na pleť i vlasy. Má protizánětlivé a antibakteriální účinky a proto je dobrým pomocníkem především v boji s akné. Jen malé množství tea tree olejíčku otevře mazové žlázy, dezinfikuje póry a vysuší pupínky i jiné nedokonalosti pleti.

Nakapejte několik kapek oleje na vatovou tyčinku nebo vatový tamponek, naneste na pupínky a nechte působit nejlépe přes noc.

Citronová šťáva

Pokud toužíte po čisté pleti, pak vám skvěle poslouží citronová šťáva. Citrony obsahují kyselinu citronovou, která zabíjí bakterie způsobující akné. Čerstvá citronová šťáva vás možná bude na obličeji trochu štípat, proto ji na pleť nanášejte opatrně a pro jistotu ji smíchejte s několika lžícemi vody, které kyselinu rozředí.

Sůl

Má stahující účinky, pomáhá hojit pupínky a zamezuje vniknutí špíny či bakterií. Z vody a soli vytvořte pastu, kterou pomocí vatové tyčinky naneste na místo postižené akné. Nechte působit zhruba hodinu a smyjte.

Kvasnice

Pokud vás trápí akné a pupínky, vyzkoušejte masku z kvasnic. Kostku droždí rozmělněte v polotučném mléku a vytvořte kašičku. Směs naneste na pleť a nechte působit 20 minut. Pak pleť důkladně umyjte.

Aloe vera

Gel z listu aloe vera obsahuje vitaminy, enzymy, minerální látky a aminokyseliny. Díky tomu stimuluje tvorbu buněk a přispívá k rychlejšímu hojení a obnově pokožky. Také účinně hydratuje a vyživuje suchou pleť.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden