5 zářivých tipů pro váš šarm

Když jde o krásu, chce mít každá žena v rukávu nějaká ta „esa“. Prozradíme vám skvělé a zaručené rady a triky, které vyšperkují vaše tělo, tvář i vlasy k dokonalosti.

1 Pro svěží tělo

Vadí vám utrácet nemalou částku za parfémovaná tělová mléka od stejné značky, jako máte parfém, jen proto, aby se vůně parfému a levnějšího tělového mléka nekřížily? Řešení je snadné! Za pár korun si kupte obyčejné tělové mléko bez parfemace a kápněte do něj několik kapek vašeho oblíbeného parfému.

Dobře protřepejte a pak mléko vetřete do pokožky. Tento fígl má ještě jednu výhodu – samotného parfému už pak nemusíte použít tolik, takže na tom ve finále vyděláte hned dvakrát.

2 Pro voňavé vlasy

Chcete, aby vám vlasy pořád krásně voněly? Existuje na to snadný recept. Před česáním lehce postříkejte kartáč vaším oblíbeným parfémem a pak jím vlasy pořádně pročešte. Vlasy vám budou vonět celý den, a navíc je to i skvělý způsob, jak vlasy osvěžit ve dnech, kdy si je nemáte čas umýt.

3 Aby make-up dobře držel

Především v létě, vlivem tepla a světla, se líčidla na obličeji snadno roztékají a odlupují. Zabráníte tomu jednoduše tak, že si před jejich nanášením nejprve přetřete tvář a krk kostkou ledu obalenou v kousku gázy a namočenou v čerstvé citronové šťávě.

Dobře poslouží i vatový tampon, který postříkáte pleťovou vodou z růžových okvětních lístků. Pak na tvář a krk naneste tenkou vrstvu revitalizačního krému, který bude mít lehkou, nejlépe gelovou texturu, a jemně ho do pokožky vmasírujte.

4 Pro hebké rty

Aby na rtech rtěnka dobře a dlouho držela, musí být rty jemné a vláčné. Pro odstranění všech odumřelých buněk si připravte pastu ze třtinového cukru, kokosového a olivového oleje, kterou naneste na rty a pak je s ní jemně, po dobu dvou až tří minutek, třete.

Pak dobře smyjte a naneste na rty vyživující a hydratační balzám nebo jelení lůj. Použít můžete i směs z medu, pískového cukru a mleté kávy. Nezapomeňte však, že med může ústa vysoušet, proto do směsi také raději přidejte kapku olivového nebo jojobového oleje.

5 Vyzrajte na kruhy

Boj s tmavými kruhy pod očima je běh na dlouhou trať. Různými metodami se jich dá částečně zbavit, ale není to ze dne na den. Pokud potřebujete tmavá místa pod očima zakrýt během několika minut, máme pro vás snadnou radu. Poté, co aplikujete korektor, naneste na něj ještě v tenké vrstvě oční stíny v tónu vaší pleti.

reklama
reklama

Komentáře