7 problémů, od kterých pomůže akupresura

Bolí vás hlava, nedaří se vám zhubnout nebo vás trápí strach a nespavost? Pomoci vám mohou nejenom léky, ale také prastará přírodní metoda, která pracuje s citlivými body na těle. Stačí stisk na tom správném místě a vaše obtíže se zmírní, nebo dokonce úplně zmizejí.

Žaludeční nevolnost

Dělá se vám špatně od žaludku při dlouhé cestě autem nebo z nervozity? Na zápěstí, na vnitřní straně ruky, přibližně dva centimetry od zápěstní rýhy leží bod, jehož masáž vám při nevolnosti uleví. Masáž provádějte lehkým tlakem palce druhé ruky tak dlouho, dokud nevolnost neodezní.

Bolest hlavy

Patří mezi nejčastější zdravotní obtíže. Zbavit se jí můžete tak, že budete masírovat bod, který se nachází ve středu volné části kůže, která na ruce spojuje palec s ukazováčkem. Poznáte ho snadno, když ho stisknete větší silou, ucítíte nepříjemnou bolest. Stimulaci provádějte tak, že bod stisknete palcem a ukazováčkem druhé ruky proti sobě. Masáž tohoto bodu také pomáhá k celkovému uvolnění organismu.

Únava

Je toho na vás moc, jste napjatí a unavení, ale máte před sebou ještě spoustu práce. V takových chvílích je vhodné dopřát si masáž bodu, který se nachází na nejvyšším místě hrany svalů mezi rameny a krkem. Zkřižte ruce a položte je ze stran vedle krku. Oběma prostředníčky masírujte krouživým pohybem body asi dvacet vteřin a poté je na minutu stiskněte. Tato masáž zároveň uvolňuje krční a hrudní páteř.

Strach a nespavost

Když ohnete prsty na nohou, objeví se zhruba v jedné třetině chodidla podélná rýha. V ní se nachází bod, který vám pomůže zbavit se strachu a urychlí a zlepší usínání. Na bod mírně tlačte palcem po dobu deseti až dvaceti vteřin.

Imunita

Když přirozené obranné mechanismy těla nefungují tak, jak by měly, projeví se to častou nemocností, zhoršením alergií i celkovou únavou. Bod, který se nachází těsně pod kloubem, jenž spojuje ukazovák s dlaní, je ten pravý, kterému byste měli v takovém případě věnovat pozornost. Masírujte ho lehkým krouživým pohybem asi dvacet vteřin. Masáž opakujte několikrát denně.

Bolest v krku

Při prochladnutí, bolestech v krku a horečce vám přinese úlevu masáž bodu, který najdete na horní straně předloktí na šířku tří prstů od zápěstí v ose prostředníčku. Bod masírujte krouživými pohyby prostředníčkem druhé ruky po dobu dvaceti vteřin.

Hubnutí

Proti záchvatům hladu pomůže masáž bodu, který leží ve středu rýhy mezi nosem a rtem. Masírujte ho krouživým pohybem ukazováčku pět minut, třikrát denně. Metabolismus zrychlíte masáží bodu, který najdete na šířku pěti prstů pod čéškou. Při pohmatu je v tomto místě malá prohlubeň mezi kostmi. Bod masírujte krouživým pohybem ve směru hodinových ručiček. .

reklama
reklama