Blahodárná léčba solí

Pobyt v solné jeskyni léčí nepřeberné množství neduhů od onemocnění dýchacích cest, trávicího traktu až po deprese. Je vhodná i pro vás?

Do solných jeskyní se chodí inhalovat vzduch plný mikročástic suché soli. Místnost, v níž se relaxuje, je obložená cihlami ze slisované soli a vyhřívaná podlaha je pokrytá vrstvou krystalické soli.

Solné jeskyně jsou ideální pro ty, kterým dělá dobře mořský vzduch, ale nemohou si pobyt u něj dovolit z různých důvodů. Necelá hodinka v jeskyni dokáže nahradit tři dny u moře.

Kdy je neúčinnější?

Běžně se v solných jeskyních léčí astma, nemoci horních a dolních dýchacích cest a alergie. Zmírňuje kožní problémy jako je lupénka, ekzémy, kožní alergie. Krystalky soli usazené na kůži totiž zvyšují její prokrvení.

Je vhodná pro kardiaky, při neurózách a depresích, zmírňuje revmatismus. V neposlední řadě posiluje obranyschopnost. Aby měla návštěva co největší účinek, doporučuje se opakovat pobyt desetkrát po sobě.

Za normálních okolností se nemusíte dopředu radit s lékařem, zda ji můžete navštívit. Existují však situace, kdy je třeba návštěvu jeskyně zvážit či s lékařem konzultovat.

Nedoporučuje se osobám se zvýšenou funkcí štítné žlázy, onkologickým pacientům ani tomu, kdo má nemocné ledviny.

reklama
reklama

Komentáře