Chtěla jsem získat zpátky své sebevědomí

Petra je čtyřnásobnou matkou, která po každém porodu získala malý uzlíček štěstí, ale zároveň i pár kil navíc, kterých se dlouhou dobu nemohla zbavit. Zpátky na svou váhu se jí nakonec povedlo dostat díky KetoMix dietě. Přinášíme její příběh, tak jak ho napsal sám život…

Každé těhotenství mi dalo jedno úžasné stvoření, ale také 30 kilo navíc. Při první dceři mi bylo krásných 26 let a žádná kila navíc mi po porodu nezůstala. Pak jsem otěhotněla podruhé a ve 32 letech jsem porodila syna. Než jsem se stačila zaměřit na formování postavy po porodu, tak jsem byla opět těhotná. Za 15 měsíců od narození druhého dítěte se nám narodil další chlapec.

Jsem rodinný typ, takže každé těhotenství je pro mě malý zázrak a jsem vděčná, že děti mám. Nicméně má váha na porodním sále byla 95 kg. Těžce se mi shazovala, ale díky péči o děti a běhání kolem domu jsem měla původní váhu zpátky za 4 roky.

Ve 42 letech jsme se s manželem rozhodli, že dáme život další úžasné malé bytosti. Opět jsem velmi rychle nabrala a na porodním sále měla 95 kg. V porodnici a kojením se mi podařilo shodit 10 kg. Ale dlouhé dva roky se mi nedařilo dostat dolů těch zbylých 20 kg.

Izolace s dětmi byla poslední tečkou
Letos v dubnu mé děti zůstaly doma kvůli koronaviru. A já měla potřebu se jako správná hospodyňka a maminka o ně postarat. Začala jsem vařit obědy. A uzobávat čokoládu. To, abych přežila s nervy ve zdraví domácí výuku.

Ale ručička naší osobní váhy se nepatrně pohnula směrem doprava a já se vyděsila. To byla asi poslední tečka, kterou jsem potřebovala. Řekla jsem si DOST! A uvědomila jsem si, že jsem závislá na „rychlém“ cukru. Místo pravidelné a vyvážené stravy jsem dávala přednost zobání a tláskání potravin.

Nový start a návrat k sebevědomí
Moje mamka mi doporučila KetoMix kúru. Sama ji měla vyzkoušenou, tak jsem rovnou objednala svůj první balíček na měsíc. Nakoupila jsem si zásobu zeleniny a začala jsem týden před Velikonocemi.

Pro rodinu jsem vařila a pekla dobroty, ale sama jsem si připravovala proteinová jídla. A vyhovovalo mi to. Nemusela jsem přemýšlet nad skladbou jídelníčku a našla si svá oblíbená jídla.

Udělala jsem si koktejl nebo palačinku. Když jsem měla hlad, tak jsem si připravila zeleninový salát, který potěšil nejen na pohled, ale zároveň i zasytil. Nebudu lhát, i mě „honila mlsná“. Ale kompenzovala jsem si to povoleným množstvím oříšků, nízkosacharidovou čokoládou, sušenkami nebo proteinovými nachos a zvykla si.

Striktně jsem dodržovala 1. fázi celých 8 týdnů, pak jsem přišla do fáze druhé. Za tu dobu se mi podařilo shodit těch zbylých 20 kg!

Nejenže jsem zpátky na své konfekční velikosti před 4 dětmi, ale zlepšila se mi i pleť. Díky programu KetoMix jsem se naučila pravidelně jíst a přemýšlet nad mým jídelníčkem. Osvojila jsem si návyky zdravého stravování. Důležité je to mít srovnané v hlavě. Vědět co chci a držet se toho.

Stále si objednávám hlavně proteinové tyčinky, které mi vyhovují jako rychlá svačina, když není nic jiného po ruce. Koktejly a kaše si dávám k snídani, protože jsou chutné a snadné na přípravu. Používám KetoMix produkty i během vaření pro rodinu.

Když dětem připravuji palačinky, tak nezapomenu ani na sebe a připravím si ty proteinové. Nejen, že mi chutnají, ale vím, že si tak dopřávám a nemusím se bát o svou váhu. Stejně tak základ omelet používám jako pojivo do mojí milované zapečené zeleniny například když dělám cuketové, květákové nebo brokolicové placky.

Měla jsem strach z JOJO efektu, ale váhu si držím stále. Stačí pouze přemýšlet nad tím, co jíme a žádného JOJO efektu se bát nemusíme.

reklama
reklama

Komentáře