Můj kousek štěstí

Čím nás trápí naše vlasy

28Padající vlasy, suché konečky nebo elektrizující vlasy, to jsou neduhy, které nás trápí zejména v zimním období. Jak si s nimi poradit?

I když vám to nepřijde, ale v zimě je počasí úplně stejně extrémní jako v létě. Chlad, vítr, déšť i sníh – to všechno na naše vlasy útočí a oslabuje je. Škodí jim i neustálá změna teploty, jak chodíme ze zimy do tepla a zpět. Přidáte-li k tomu šály a čepice, díky kterým se pokožka hlavy potí a vlasy elektrizují, není to žádná legrace. Jedním z důvodů, proč se vlasy lámou, je dokonce fakt, že si je zavíráme do zipů u kabátů a bund. Čeho byste se měly vyvarovat?

Časté mytí vlasům škodí!

Chcete mít vlasy v kondici? Pozor na časté mytí. Čím častěji vlasy myjete, tím častěji je fénujete, a tím více jim škodíte. Vlasy pak ztrácejí vláhu, lesk, jsou vysušené, a krepatí se. Kdo se nezvládne trochu omezit v mytí vlasů, měl by sáhnout po suchém šamponu. Mytí se tak dá posunout až o 3 dny. Fénování se vyhněte co možná nejvíce.

Jak na obtěžující elektrizování

Znáte to, sundáte si šálu nebo čepici a vlasy si dělají doslova co chtějí. Čím více se je snažíte uhladit, tím se to zhoršuje. Ideální je na jejich zkrocení olejíček ve spreji nebo termální voda. Obojí seženete v drogerii už za pár korun a dají se dát do kabelky, aby byly vždy hned po ruce.

Udělejte si masku

Alespoň jednou za měsíc si dojděte ke kadeřnici na speciální kúru nebo si udělejte masku doma. Můžete i s domácích produktů. Když masku nanesete na vlasy, omotejte hlavu nahřátým ručníkem, tím podpoříte vstřebávání účinných látek. Výsledkem budou vlasy zářivě lesklé a   skvěle vyzbrojené proti mrazu.

Olejová péče

Asi už je vám jasné, že pouze se šamponem to v zimě budou mít vaše vlasy opravdu těžké. Kondicionér je určitě dobrá volba. Ještě lepší bude olejová péče, která se nemusí oplachovat. Olej zůstává na vlasech a chrání je. Můžete ho použít nejen po umytí, ale kdykoli je potřeba během dne, jak jsme již naznačili. Výhodou také je, že kvůli němu nemusíte vlasy znovu máčet a následně je vysoušet a namáhat. Není třeba tyto přípravky nanášet úplně ke kořínkům. Nejdůležitější je to na konečky a do dvou třetin délky vlasů.

Proč je extra péče tak důležitá?

Než si cokoli pořídíme, je dobré vědět, proč to máme udělat. Speciální přípravky na vlasy jsou v zimě důležité zejména proto, že vytvoří okolo vlasu ochranný film, díky kterému mírní prudké změny teplot, ale také důsledky fénování nebo třeba žehlení vlasů. To vlasům v zimě škodí ještě více. I před ním se vyplatí použít speciální přípravek na ochranu vlasů před teplem. Mají označení Heat protection. .

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden