Čokoládou bojujte proti stresu!

Čokoláda posiluje vaše srdce, snižuje nebezpečí infarktu a její pravidelná konzumace sníží selhání srdce až o jednu třetinu, normalizuje krevní tlak a snižuje hladinu cholesterolu v krvi.


Budete-li pravidelně jíst tyčinku tmavé čokolády denně po dobu 15 dnů, snížíte nebezpečí vzniku diabetu až o polovinu. Tmavá čokoláda dokáže zasytit, snižuje touhu po sladkých, slaných nebo tučných jídlech, a tím podporuje hubnutí.


Pravidelné pojídání tmavé čokolády snižuje hladinu stresového hormonu, postará se o vaši lepší náladu a pocit štěstí. Jste v práci pod tlakem nebo nestíháte před svátky? Popadněte čokoládu. Odrazí nápor stresu a zlepší zároveň vaši mozkovou výkonnost a bdělost.


Zaženete také kašel


Čokoláda díky obsaženému theobrominu tiší kašel, ale na rozdíl od většiny léků nemá negativní vedlejší účinky, jako je ospalost a utlumenost. Čokoláda přináší pocit štěstí a proto je dobré ji jíst v těhotenství.


Pomůže ženě v těhotenství překonat negativní emoce a narozené děti jsou také více v pohodě, méně pláčou a jsou šťastnější. Čokoláda je také mocné afrodiziakum. Lidé mlsající čokoládu se cítí podstatně více sexuálně naplněni.

reklama
reklama

Komentáře