Domácí tygří mast z kokosového oleje

Tygří mast bývala v minulých letech doma vždy po ruce. Tímto zázrakem s pronikavou vůní jsme si mazali spánky i místečka pod nosem odřená od rýmy. I vy dnes můžete vyzkoušet její účinky, když si ji sami vyrobíte.

Je to hotový zázrak

Pro naše babičky a maminky byla dnes již legendární tygří mast doslova nepostradatelná, a to zejména při bolestech hlavy a svalů. S oblibou se používala i při rýmě, protože uměla spolehlivě protáhnout nos.

Budete potřebovat

Pro výrobu mastičky budete potřebovat 60 g panenského kokosového oleje a 30 g včelího vosku. Dále ještě 15 kapek 100% esenciálního kafrového oleje, 10 kapek 100% esenciálního oleje z máty peprné, 10 kapek 100% esenciálního oleje cajeput a 10 kapek 100% esenciálního oleje z hřebíčku. Oleje dnes koupíte v každé dobré drogerii.

Je to tak jednoduché

Samotná výroba mastičky je vlastně velmi jednoduchá. Ve vodní lázni rozpusťte kokosový olej a včelí vosk. Odstavte z vařiče, nechte zchladnout na 30 °C a postupně vmíchejte všechny esenciální oleje. Nakonec nalijte do plechové krabičky a dejte ztuhnout do lednice..

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden