Moje chvilka pohody

Domem proudila negativní energie

Všichni nás od koupi toho domu odrazovali. Prý je prokletý! Všichni dosavadní majitelé v něm měli psychické problémy. My tomu však nevěřili...

Byl to krásný domek na okraji vesnice v severních Čechách. Hned, jak jsme ho s mužem uviděli, věděli jsme, že právě v něm chceme bydlet. Místní lidé nás však varovali, že ten dům nosí smůlu a neštěstí. Protože jsem ale vyrůstala u tety, která se zajímá a esoteriku, východní medicínu a odhalování negativní energie, myslela jsem si o těchto řečech své.

Žádný dům nebo předmět sám o sobě nemůže přeci přinášet zlo. Pověděla jsem o tom tetě a ta se mnou souhlasila. Dokonce se pro klid naší duše nabídla, že k nám přijede ještě před samotným nastěhováním na návštěvu.

Všichni obyvatelé skončili zle

Když k nám v sobotu ráno teta přijela, zašli jsme všichni společně na oběd do místního lokálu. Tam tetu oslovila jedna paní – taková vesnická klepna a začala jí vykládat ty samé povídačky, jako povídala nám.

„Ten dům je prokletý. Všichni, kteří v těm žili, skončili tragicky. A co je hlavní, několik let před smrtí měli vážné psychické problémy. Dejte na moje slova a odstěhujte se z něj, dokud je čas.“

Na první pohled bylo vše normální

Příhoda tetu sice znepokojila, ale stejně jako my s manželem, tak i ona se na celou věc dívala s nadhledem. I přesto ale ještě totéž odpoledne udělala po domě zevrubnou prohlídku.

Nic podezřelého nebo znepokojivého však nenašla – dům podle ní nevykazoval žádný nepříjemný aspekt. Přesto jsme tetu požádali, aby u nás zůstala do druhého dne, protože podle té ženy docházelo k hrůzostrašným a nevysvětlitelným věcem právě v noci.

Děsivý zážitek

A ještě, že nám teta vyhověla. Po setmění se totiž dům skutečně změnil v hotové mraveniště všeho nemožného. Ten nejsilnější pocit, jaký jsme z toho všichni měli, bylo, že nám po těle leze snad všechna možná havěť, kterou si lze jen představit.

Přestala jsem se divit, že se lidé z takových nocí zbláznili a nakonec svůj život raději ukončili. Teta však byla toho názoru, že i tento podivný a nepříjemný zážitek se musí dát nějak rozumově vysvětlit.

Přemístili jsme nábytek

Zavřela se do obýváku, pustila si tiše Mozarta a přemýšlela. Meditovala, když prý najednou přiletěla můra. Její zmatené létání se najednou změnilo v ladné kruhy. Podle tety můra vnímala vibrace hudby, které na ni příznivě působily.

Po chvíli začala mít příjemný pocit harmonie. A pak jí to došlo – uvědomila si tu podivnou změť různých předmětů kolem, a to zcela chybně rozestavěných. Řekla nám o své domněnce a společně jsme nábytek přemístili, některé předměty jsme i vyhodili a jiné zase koupili a postavili je na přesně stanovené místo.

Už následující noc byla klidná a my s manželem jsme mohli v našem vysněném domě dál spokojeně žít…

Irma T. (63), Kokořínsko

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden