Jak bojovat s kuřími oky

Nejčastěji kuří oka postihují hřbety prstů, jejich bříška, ale také chodidla a paty. Pokud jste nikdy kuří oko neměli a nevíte, jak ho poznáte, pak vězte, že jde o dost bolestivý projev otlaku. Kůže na postiženém místě je ztvrdlá a nažloutlá. Povrch je drsný, a jestliže si ho lehce poškrábete, kůže zbělá a začne se drolit. Kuřího oka se jen tak nezbavíte, ale naštěstí existují ověřené metody, díky kterým se z kuřího oka vřed nestane.

Vsaďte na řebříček

Je dobré mít doma při ruce speciální gelové náplasti s kyselinou salicylovou, které koupíte v každé lékárně i drogerii a které jsou přímo určené na kuří oka.Pokud je ale doma nemáte nebo neúčinkují, vyzkoušejte čistě přírodní pomoc – bylinky. Nejúčinnější je řebříček obecný. Hrst této bylinky nasypejte do tří litrů vroucí vody a přidejte jednu čajovou lžičku soli. Nádobu přikryjte a nechte louhovat. Jakmile odvar vychladne na přijatelnou teplotu, sceďte ho a dvacet minut si v něm nohy umývejte. Proceduru opakujte každý den po dobu jednoho týdne.

Arniková nebo měsíčková mast

Bylinky ovšem můžete využít i jinak, a to nejlépe v podobě masti.Nejúčinnější je konopná, levandulová, arniková či měsíčková. Navíc si snadno můžete vyrobit vlastní, domácí a čistě přírodní mast. Jak? Sádlo nebo vazelínu, popřípadě obojí rozehřejte ve vodní lázni a přidejte hrst měsíčkových květů.Čím větší množství bylinky použijete, tím bude mast silnější. Měli byste dodržet poměr 100 g vazelíny na 30 g rostliny. Hotovou mast přeceďte přes síto nebo plátno a nalijte ji do uzavíratelné sklenice nebo kelímku.Nakonec můžete do masti vmíchat pár kapek esenciálního levandulového nebo jiného oleje nebo do ní nechte rozpustit včelí vosk.

Cibulovo-octový obklad

Ne nadarmo se říká, že cibule je lék na všechno. I v tomto případě je to totiž pravda. Několik koleček cibule namočte na pár hodin do klasického lihového octa. Cibuli následně přiložte na postižené místo, ovažte šátkem a nechte působit přes noc. Opakujte každý den, dokud kuří oko nezmizí.

Zabere i obyčejná jedlá soda

Lžičku jedlé sody nechte rozpustit ve dvou litrech vlažné vody. Následně si do ní nohy namočte a po pár minutách si je osušte a na kuří oko přiložte obyčejný plátek cibule. Jestliže zrovna nemáte cibuli po ruce, nahraďte ji citronem.

Černý a zelený čaj nejsou jen na pití

Rádi pijete čaje? A co děláte se sáčkem poté, co se čaj vylouhuje? Příště už ho rozhodně nevyhazujte.Může se vám hodit právě na kuří oko. Přiložte si ho na něj a nechte působit alespoň třicet minut. Proces opakujte dvakrát týdně, než kuří oko zmizí.

reklama
reklama

Komentáře