Jak mít krásný trávník bez krtků?

Při práci na zahradě se dostáváme do situací, které již zažívali naši předci. Zkuste se inspirovat jejich radami, které fungují i dnes. Vyzkoušejte ověřené tipy, které slouží k vytvoření kousku přírody, kam se můžete schovat třeba i v rušném městě.

Pokud přemýšlíte, jak se zbavit plevele, tak kromě jeho vytrhávání, okopávání zahrádky a také rytí můžete vyzkoušet slanou horkou vodu. Tento způsob nejvíc oceníte na špatně dostupných místech, například mezi dlaždicemi, kde se plevel objevuje velmi často.Pravidelně trávník sekejte a uvidíte, že bude trávník hustý a zdravý. Nezalévejte jej často a ve slunné dny. Při sázení nových květin, keřů nebo stromů vyměňte zeminu tam, kde vám květiny nebo keře uvadaly.Může se stát, že zemina je už bez živin, a na tom stejném místě by vám uhynuly i nově vysázené rostliny. Nenoste zeminu z lesa nebo z pole. Můžete si přinést chemii z hnojení nebo také plíseň z lesního podhoubí.

Zbavte se rezavého nářadí

Pokud vás trápí krtince ve vašem novém trávníku nebo se vám o tyto hromádky hlíny zasekává elektrická sekačka, nemusíte hubit krtky pomocí chemických směsí. Stačí, když do nory vložíte silně zapáchající látku, napuštěnou například levandulí, případně tymiánem, a uvidíte, že se těmto místům krtci i další hlodavci obloukem vyhnou.A při péči o sekačky na trávu nemusíte používat jen speciální motorový olej a směs proti rzi. Vyzkoušet můžete i cibuli. Cibulová šťáva dokáže rez skvěle odstranit a zahradní nástroje jsou posléze jako nové.Stejně funguje i ocet. Nechte nářadí namočené přes noc a uvidíte, že ráno bude jako nové. .

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden