Jak na opary a suché rty?

Začátkem jara, po dlouhé zimě, jsou rty často vysušené, popraskané, loupou se a pálí. Občas se mohou objevit i nepříjemné a bolestivé opary. Co pro rty udělat, aby byly zase krásné a zdravé?

Peeling a balzám

Pro vyléčení popraskaných míst je zapotřebí nejprve zbavit rty suché kůžičky. Na to je nejlepší použít jemný peeling a měkký kartáček na zuby. Krouživými pohyby odstraníte odumřelou kůži a zároveň rty promasírujete a prokrvíte. Poté použijte kvalitní balzám na rty s přírodními oleji a vitaminy. Skvěle vám poslouží i kokosový či olivový olej nebo bambucké máslo. Výborným pomocníkem je také obyčejný med, který rty zvláční, vyživí a ochrání před nepříznivým počasím.

Zkuste bylinky

Pokud trpíte na opary, olivový olej toho příliš nezmůže. Opary se přenášejí prostřednictvím slin a v době oslabení imunity, což je zpravidla právě na jaře, jste k jejich vzniku mnohem náchylnější. Opar se může tvořit i v období stresu, přepracování nebo únavy. Zkuste ho zaléčit ještě předtím, než se vyklube. Pomůže vývar z meduňky nebo heřmánku.

Pestrý jídelníček

Za bolestivé a rozpraskané koutky může často i nedostatek vitaminů skupiny B. Do jídelníčku proto zařaďte větší množství luštěnin, ořechů a semínek, masa a čerstvé zeleniny.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden