Jak rychle vylepšit zničené nehty

Ať už máte nehty silně lámavé, nebo si je koušete, může se stát, že je před vámi najednou důležitá událost a vy potřebujete rychle napravit aspoň ty největší škody.

Zapilujte je a uhlaďte

I kdyby se vám ulomil jen jediný nehet, zkraťte všechny na stejnou délku. V případě okousaných nehtů je zapilujte, zarovnáte tak všechny nerovnosti. Upravte je do obloučku jemným skleněným pilníkem, ten poničené nehty ještě více nepoškodí. Na povrch nehtů použijte lešticí blok na nehty a povrch nehtů jemně obruste a poté hladší stranou vyhlaďte a vyleštěte.

Upravte kůžičku


Obvykle se doporučuje kůžičky nestříhat, ale jestliže jsou potrhané nebo zatržené, udělejte výjimku. Nůžtičkami s tenkou špičkou nebo speciálním trimerem na kůžičky opatrně záděry a zatrženou kůžičku odstraňte.

Nalakujte je


Jsou-li vaše nehty úplně kraťoučké, vyhněte se tmavým lakům, které zdůrazňují délku i tvar nehtu a také nedokonalosti povrchu. Naneste na ně nejprve vyživovací lak, který vylepší a sjednotí vzhled nehtů, vyživí je a zpevní a nechte ho zaschnout. Poté můžete použít ještě lehký tělový či narůžovělý odstín a po důkladném zaschnutí ještě bezbarvý vrchní lak, který prodlouží životnost toho barevného.

Krémujte si ruce

Pravidelně a často používejte krém na ruce a nehty. Ty pak budou hydratované a vyživené a nebudou se vám tak snadno tvořit záděry. I nehty budou vypadat upravenější a uhlazenější.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden