Jak umí bylinky zatočit s přechodem

Jak umí bylinky zatočit s přechodem?

Pokud v menopauze dáváte přednost přírodním preparátům, zjistěte, na co jsou dobré jejich jednotlivé složky. Podle toho si pak pro sebe můžete lépe vybrat ten nejvhodnější.

Sója Obsažené rostlinné hormony fytoestrogeny mají podobné vlastnosti jako ženské pohlavní hormony, a dokáží je tak dobře nahradit. Snižuje i riziko odvápnění kostí, tedy osteoporózy, a působí preventivně proti rakovině.

Jetel červený Také ten je zásobárnou přírodních fytoestrogenů. Podporuje přirozený hormonální cyklus ženy, zmírňuje návaly horka a pocení, zkvalitňuje spánek a zvyšuje libido. aktivuje zpomalený metabolismus pokožky, příznivě působí na zdravý růst vlasů, zpomaluje řídnutí kostí a podporuje funkci kardiovaskulárního systému.

Umí zlepšit náladu, spánek a působí preventivně i proti rakovině prsu. Chmel otáčivý Je to odedávna výborný prostředek podporující dobrý a klidný spánek. Podporuje nervový systém a přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi.

Má také vliv na správné fungování trávicího traktu. Len setý Obsahuje spoustu prospěšných látek, má vysoký obsah bílkovin a nenasycených mastných kyselin omega 3 a 6, díky kterým dodává tělu energii. Reguluje hladinu cholesterolu v krvi, přispívá ke správné funkci střev a normálnímu trávení, a tím i udržování tělesné hmotnosti.

Šalvěj lékařská Pomáhá především proti pocení a návalům horka. Umí ale i „spravit“ rozhašené trávení, podporuje dobrý stav kostí, kloubů i vlasů, hormonální ronvováhu, imunitní a dýchací systém. Ploštičník hroznatý Také on je dobrým pomocníkem při návalech horka a pocení.

Navíc zlepšuje spánek, paměť a soustředění a snižuje předrážděnost. Zpomaluje rozvoj osteoporózy a zlepšuje stav kostí a kloubů, podporuje činnost lymfatického systému a mírní močové a pohlavní obtíže. Včelí mateří kašička Má vysoký obsahem proteinů, vitaminů, minerálů i stopových prvků a aminokyselin.

Dokáže výrazně zmenšit nebezpečí osteoporózy. Pro obsah látek podobných ženským hormonům léči gynekologické problémy a potíže s menopauzou. Dále posiluje činnost mozku, stimuluje látkovou výměnu, normalizuje krevní tlak, posiluje cévní systém, srdce a imunitní systém.

Maca horská Tahle rostlina, jinak známá také jako peruánská ředkev, řeřicha či ženšen, je prastará peruánská léčivá bylina. Obsahuje koktejl prospěšných kyselin, minerálů, vitaminů a flavonoidů a zvyšuje fyzickou i duševní kondici.

Umí dostat do rovnováhy steroidní hormony, jako je a estrogen, progesteron i testosteron. Zároveň vyživuje pokožku, nehty a vlasy. Andělika čínská Bylina, která působí jako analgetikum a zároveň stimuluje krevní oběh a působí relaxačně na svaly.

Podporuje zdravá prsa, mírní návaly horkosti, pomáhá proti vysušení poševní sliznice a celkově podporuje hormonální systém. .

reklama

Komentáře

reklama