Jak zatočit s kvasinkami

Pokud nezačnete problém řešit včas, obtíže budou přibývat a prohlubovat se. Zbavit se kvasinek není jednoduché, ale stojí za to do tohoto boje jít. Přátelé i nepřátelé Kvasinky se přirozeně vyskytují, spolu s dalšími mikroorganismy, v našem těle. Když je jejich množství v rovnováze, nijak nám neškodí. Některé jsou pro nás dokonce prospěšné, protože se „spoluúčastní“ na trávicích procesech, jiné ovlivňují hospodaření s vitaminy. Ale dobrý sluha může být špatný pán. Přemnožené kvasinky vylučují látky, které našemu tělu rozhodně neprospívají, ale přímo je poškozují.

Od hlavy k patě

Kvasinky mohou atakovat prakticky jakoukoli část těla. Pokožku, nehty, trávicí soustavu, močový měchýř, ženské orgány. Akutní přemnožení se projeví třeba vyrážkou, průjmem nebo výtokem, podle toho, kde se kvasinky přemnožily. Déletrvající přemnožení v těle má za následek oslabený imunitní systém, bolesti hlavy, problémy s trávením, chronickou únavu, zhoršený stav pokožky, včetně zvýšené náchylnosti k plísňovým onemocněním a řadu dalších obtíží.

Sladká příčina

Nejčastěji se kvasinky přemnoží kvůli tomu, že je „překrmujeme“ a jiným, prospěšným mikroorganismům naopak nedodáváme dostatek potravy. Kvasinkám chutnají sacharidy, pochoutkou je pro ně bílý rafinovaný cukr. V organismu se ale mohou přemnožit i po léčbě antibiotiky, při užívání hormonální antikoncepce nebo kortikoidů.

Otestujte se

Při podezření na přemnožené kvasinky si můžete udělat jednoduchý domácí test. Ráno, hned po probuzení, dřív než cokoli sníte, vypijete nebo si vyčistíte zuby, plivněte do skleničky s čistou vodou. Každých patnáct minut po dobu jedné hodiny se podívejte, co se ve skleničce děje. Pokud se od slin na hladině potáhnou vodou bílá vlákna nebo se vytvoří zákal, s velkou pravděpodobností vás trápí kvasinky. Pokud sliny zůstanou na hladině a voda zůstane čistá, vaše kvasinky jsou v normálu.

Zkuste dietu

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se kvasinek zbavit je dieta. Musíte alespoň na měsíc z jídelníčku vyloučit cukr, sladkosti, výrobky z bílé mouky, ovoce s vysokým obsahem cukru jako jsou banány nebo hroznové víno, většinu luštěnin, uzeniny, alkoholické nápoje, plísňové sýry, mléko. Na internetu najdete celou řadu tipů na protikvasinkovou dietu. Pokud se chcete malých vetřelců zbavit, je lepší držet se přísnějších variant diety.

Silní pomocníci

S likvidací nadbytečných vetřelců vám mohou pomoci zelená řasa chlorella, kurkuma, ořešák, třapatka, lichořeřišnice, česnek, grapefruitová semínka nebo oregano. Při jejich využití je ale nutné mít na paměti, že odumírající kvasinky vylučují do organismu množství toxinů, které mohou potíže zhoršit. Proto je nezbytné dodržovat pitný režim, aby se škodliviny z těla vyplavovaly a všechny bylinky, zelené potraviny a výtažky užívat při léčbě s rozvahou a v doporučené dávce.

.

reklama
reklama