Jak zhubnout, když se vám nechce hýbat?

Pokud se odmítáte zvednout z gauče, naučte se pár osvědčených triků, jak už dále nepřibírat na váze. Nejlepší ale bude náš seznam chytrých rad doplnit alespoň špetkou pohybu, který máte ráda!  Většina z nás přiznává, že hubnout v létě je mnohem snazší a přirozenější, než v zimních měsících. Ať už je to tak, nebo ne, určitě se i v chladném počasí hubnout dá, nebo minimálně si udržet váhu. A dokonce i bez cvičení. Jak dostanete snadno své křivky pod kontrolu?    

Zeleninu jezte stále

V zimě bývá problém se zeleninou. Nemáme na ni totiž moc chuť. Určitě se jí nevzdávejte. Najděte si jiné varianty její konzumace. Zkuste polévky, pečení nebo grilování. Jíst zeleninu je stejně důležité v zimě i v létě. Dodává především vlákninu.

Regenerace na prvním místě

Každé tělo potřebuje regenerovat. Co můžete udělat v zimě? Dopřejte si spánek a vstávejte o něco později, než během léta. Zařaďte do denního režimu saunu, masáže anebo můžete více chodit – po nákupech, do práce apod. Když využijete zimu k aktivnímu odpočinku, budete na jaře plné energie.

Znáte hubnoucí koření?

S kořením je to v zimě trochu jinak než v létě. V tomto období byste měli zařadit do jídla jiné druhy. Jaké? Do sladkých pokrmů určitě přidejte skořici a kardamom či zázvor. Ve slaných vám dobrou službu udělá kurkuma, česnek nebo hřebíček. Všechny tyto druhy koření tělo příjemně zahřejí. To pak nemá tendenci se obalovat tukem, jak jsme zvyklí.

Alespoň trošku pohybu

I když jsme v úvodu zmínili, že hubnout lze i bez pohybu a je to hlavně o naší stravě a odpočinku, pohybu se v žádném případě bránit nemusíte. I v zimě se dá plavat, cvičit jóga, pro aktivnější jsou tu lyže nebo běžky. Tělo vám to jistě nezapomene.

Pozor na úbytek svalů

Když už hovoříme o hubnutí bez pohybu, je na místě zmínit i jisté riziko. Při hubnutí samotnou nízkoenergetickou dietou totiž není možné dosáhnout pevnosti postavy a zlepšení fyzické zdatnosti. Hrozí i úbytek svalů. Když omezíte kalorický příjem, vaše tělo čerpá energii z rezerv a ze zásob. Většina lidí se automaticky domnívá, že právě tuk jsou ty zásoby, odkud se energie čerpá. A je to tak. Tělo bere energii i z tukových zásob. Není to však jediná zásobárna energie. Může ji totiž brát i ze svalů. Procento tuku, které dokážou spálit svaly je navíc několikanásobně vyšší. V okamžiku, kdy začnete cvičit se zbavujete mnohem většího množství tuku a svalová hmota vám naroste, nebo si minimálně udržíte tu, co máte. S tímhle vším musíte zkrátka počítat, nebo do svého denního režimu ideálně nějaký ten pohyb přece jen zařaďte. I kdyby to měla být jen prostá půlhodinová svižnější chůze, třeba venčení psa či nákup.   .

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden