Jaké bylinky vám rychle pomohou s nachlazením?

Můžete si pochopitelně zajít do lékarny pro prášky. Ale také můžete sáhnout po přírodních lécích. A o tom, že byliny mají velkou sílu, není třeba pochybovat.  .

Černý bez

Čaj z jeho květů je jemně nasládlý a bude vám chutnat kdykoli. Výrazně podporuje pocení, uvolňuje dýchací cesty a pomůže vám lépe vykašlávat. Pro své močopudné, detoxikační a protizánětlivé účinky se také používá při onemocnění ledvin, srdce a jater. Květy i plody jsou velmi bohaté na vitamin C. Z plodů se vyrábí bezinkové sirupy a marmelády.

Jeřáb ptačí

Jeho plody mají vysoký obsah vitaminu C, a proto jej využíveje při léčbě chřipkových onemocnění. Plody jsou mírně močopudné, působí velice dobře na mírnění bolestí kloubů, při revmatických nemocech a dně, také při zahlenění a zánětu průdušek.

Recept na jeřabinové víno Dionýze Dugase:  Čerstvé trochu rozmačkané jeřabinky dejte do vhodné nádoby a zalijte přibližně objemově dvojnásobným množstvím čistého bílého vína. Nechte macerovat 2 až 3 týdny, občas protřeste. Přeceďte, k dosažení pěkného vzhledu ho můžete po usazení stáhnout hadičkou. Pijte ráno a večer jednu deci.

Růže šípková

Je skvělou zásobárnou vitaminu C, proto výborně funguje proti chřipce, nachlazení, onemocnění cév a na celkové posílení organismu.Jak připravit čaj ze šípků? Dávku sušených šípků namočte do studené vody a nechte přes noc macerovat, ráno pouze zahřejte těsně před bod varu a přeceďte do šálku. Čaj bude velmi chutný, zlatavé barvy a plný vitaminů.

Dobromysl obecná

neboli oregano Jedinečná bylina, která čistí zahleněné plíce, pomáhá při suchém kašli, uklidňuje, posiluje organismus a zlepšuje krevní oběh atd. Je to bylinka, která povzbuzuje a všeobecně zlepšuje náladu, takže se nebojte její natě s květem – přesně to je to, co teď potřebujete.

.

reklama
reklama

Komentáře