Můj kousek štěstí

Když vás rozesmutní splín

Málokdo má toto období rád. Sychravo, slunce nikde a dny tak krátké. Přesto nemusíte mít kvůli tomu špatnou náladu. Nechte se inspirovat, ať je vám do smíchu!

Poslouchejte hudbu

Jak obyčejná věc, přitom někdy překvapivě umí roztančit tělo, udělat dobře duši. Poslouchejte svou oblíbenou hudbu ve sluchátkách nebo bez nich. Nebojte se zpívat, pískat, pobrukovat, dovolte, ať vám muzika zvedne náladu!

Potěšte se dárkem

Tohle funguje na každého z nás, udělat si radost nákupem něčeho, co nepotřebujete. Co není užitečné a chybí na seznamu To musím pořídit (jako třeba žehlička, pánev, atd.), ale potěší. Může to být třeba rtěnka, náušnice z bižuterie, svetr za pár korun. Nakupovat za hodně peněz umí každý, ale za málo jen někteří. Buďte to vy!

Neodkládejte plány

Kdybych měla více času, cvičila bych. Kdybych neměla tolik práce, měla bych čas si jít nechat udělat nehty. Kdybych se nestarala o vnoučata, šla bych s kamarádkou na kafe. Snažte se neodkládat, co byste si přáli. Snažte se myslet trochu víc na sebe. A dělejte si hezčí každý den, stačí drobnostmi.

Změňte stereotyp

Chodíte do práce stejnou cestou? A nešlo by to jinou? Jezdíte stejnou trasu, nakupujete jídlo ve stejném obchodě, jíte stále stejná jídla? Změňte to! Zažitý a stále stejný styl unavuje. Vlijte si touto změnou novou krev do žil.

5 Hýbejte se

Ať doma nebo někde ve studiu. Pohyb je skvělou prevencí proti špatné náladě. Uvidíte, jak dobrou ji budete mít po cvičení. Navíc vás přece bolí záda! Vyberte si takový, co pro vás není nutné zlo, ale zábava. Choďte místo ježdění nebo vození se. Zajděte si na jógu, pilates, které nejsou fyzicky náročné, přesto pomohou.

Plánujte si večery

Brzy se stmívá, a večery jsou opravdu dlouhé. Dá se během nich ale ledacos stihnout: třeba se naučit šít, věnovat se keramice, nebo dokonce zajít na kurz vaření. Je toho dost, jen se dívat kolem sebe a sledovat, co se kde děje. Výstava, komentovaná prohlídka a pochopitelně divadlo nebo kino.

Vařte si

Máte nyní více času i potřebu víc jíst? Skvělé! Inspirujte se nejrůznějšími recepty, sledujte, co se kde vaří dobrého a zkoušejte to aplikovat doma. Nové koření, nová pánev, jiné potraviny než ty letní? Vzhůru do objevování rozličných chutí. Můžete si i do krabiček připravovat obědy – a rázem zase o něco ušetříte.

Čtěte si

Hodně koukáme na televizi, sledujeme internet, pracujeme s mobilem. Skoro jsme zapomněli sáhnout častěji po knížkách. Nemějte je jen připravené u nočního stolku. Zabalte se do deky, sedněte do křesla a s dobrým čajem či sklenkou vína se nechte přenést do příběhu někam daleko, třeba do tepla k moři. A kdo říkal, že budete mít během zimy špatnou náladu?

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden