Máte větší zadeček?

Nezoufejte! Také pokaždé, když si zkoušíte kalhoty, proklínáte svůj velký zadek, který se vám do ničeho, co se vám zrovna moc líbí, nevejde?

Určitě pak závidíte vrstevnicím, které mají i v pokročilejším věku zadeček jako dva kmínky, nebo aspoň jako šťavnatou broskev. Ale pozor, netrapte se! Nový průzkum totiž ukázal, že vaše prostorově výrazné pozadí je vlastně výhrou v loterii! Ženy s velkým „pozadím“ jsou totiž chytřejší a zdravější!

Méně chorob a víc v hlavě

Vědci z Oxfordské univerzity objevili, že dámy s většími zadnicemi jsou nejen odolnější vůči nemocem, ale jsou i inteligentnější! Prokázalo se totiž, že mají nižší hladinu cholesterolu v krvi, protože produkují hormony, které štěpí cukry. Tím pádem nemají sklony k cukrovce nebo srdečním problémům. Těla těchto žen mají nadbytek omega-3 mastných kyselin, které prokazatelně zlepšují vývoj a funkci mozku.

Delší život

Vědci také zjistili, že děti žen s širší pánví jsou ve všech ohledech lepší (klidnější, zdravější, lépe se učí) než děti narozené štíhlým matkám s úzkou pánví. Výzkum to potvrdil na velmi velkém vzorku 16 tisíc žen. Tuková tkáň na zadku zachycuje škodlivé částečky tuku, a tím chrání tělo před chorobami krevního oběhu. Další odborná studie navíc prokázala, že ženy s velkým zadkem, širokými boky a úzkým pasem žijí delší a kvalitnější život.

.

reklama
reklama