Milující kočka mě zachránila

Nikdy bych nevěřila, že kočka dokáže být tak úžasná. Provázela nás po mnoho let životem a ve chvíli, kdy nadešel její čas, se postarala o svého nástupce.

Nebyla jsem nadšená z toho, když si děti kdysi prosadily kotě. Přinesly ho domů z útulku. Bylo roztomilé, ale hodně zvídavé. Kočička se rychle naučila otevírat dveře v celém našem panelovém bytě a rozsvěcet světla. Spala s námi v posteli a byla tak mazaná, že se naučila pouštět si dokonce čerstvou vodu z kohoutku. V roce se proběhla ze třetího patra po fasádě, aniž by se jí cokoliv stalo. Dlouhých patnáct let byla zdravá a čiperná.

Vzájemné propojení

S léty společného života jsme si s kočkou na sebe zvykly. Absolvovala se mnou rozvod a těžké chvíle po něm. Byla pro mě velkou terapií, která mě uklidňovala. Díky ní jsem všechno vydržela. Kočka cítila, když jsem nemocná nebo smutná. Usadila se na místo, které mě bolelo, a mně se vždycky ulevilo. Podle jejího chování jsem poznala, jaký den budu mít. Pokud se kočka vyvalovala v posteli a líným pohledem mi řekla sbohem, věděla jsem, že den bude v pohodě. Pokud se ale postavila do dveří, byla jsem ve střehu. Moje kočka všechno věděla předem. A došlo to tak daleko, že poznala, koho mám nebo nemám ráda.

Musela jsem na operaci!

Byla to strašná rána! Vyšetření u lékaře objevilo nebezpečný útvar v mém těle. V té době zemřela na stejný problém jedna moje kolegyně, tak mi to na optimismu nepřidalo. Agátka seděla ve dne i v noci u mě, a to přesně na místě, kde se nacházel onen nebezpečný útvar. Než jsem stihla lékařský zásah absolvovat, stala se neuvěřitelná věc. Můj zdravotní stav se zlepšil natolik, že operace nebyla nutná. Blahořečila jsem přírodě a hlavně kočce. Bez ní bych to nezvládla! Jenže na takový problém už neměla kočička asi dost energie. Na jejím tělíčku se objevil podivný útvar, který začal rychle růst.

Několikanásobná radost

Agátku bylo třeba operovat. Byla jsem na tom sice finančně bledě, ale říkala jsem si, že to té své čtyřnohé přítelkyni dlužím.Říkali jsme si, že to je velká bojovnice. Jenže to jsme netušili, čím nás naše patnáctiletá kočka ještě překvapení! Krátce nato se jí podařilo proběhnout dveřmi na chodbu a poté na ulici. Několik dní jsem ji marně hledala a po týdnu se s ní v duši rozloučila. Ona se ale vrátila. Vyhladovělá, ale v pořádku. Brzy nato mi nadělila tři kouzelná koťátka. Jediná, která za svůj kočičí život měla.

Odešla v pokoji

Byla jim milující, starostlivou a něžnou maminkou. Jakmile však koťata povyrostla a byla schopná sama jíst, Agátka zemřela. Usnula, a už se neprobudila. Věděla, že se blíží její konec, a koťátka nám nechala jako náhradu toho, že nás opustila. Byly přesně tři – jedno pro mě a dvě pro moje děti.

Božena L. (60), Strakonice

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden