Na zimní nemoci ostrá koření

Víte, že to jsou silná přírodní antibiotika, která dokážou zabít až 75 procent škodlivých mikrobů? Která z nich nesměla chybět v babiččině kuchyni?

Paprika. Snižuje bolest při zánětech a podporuje produkci hormonů štěstí – endorfinů.Při rýmě je dobré před spaním nasypat do ponožek trochu červené papriky, výborně zahřeje nohy. Chilli lze užívat na podchlazení a omrzliny. Postižená místa se potírají odvarem. Kari léčí jaterní choroby a pomáhá proti Alzheimerově chorobě.Antioxidační účinky kari příznivě působí při některých druzích rakoviny.

Pepř a zázvor

Pepř podporuje chuť k jídlu, má močopudné účinky a užívá se při rýmě a nachlazení. Pomáhá proti jedům, zkaženému jídlu a bolesti zubů a svalů.Zázvor ochrání zase naše plíce. Léčí kašel, nachlazení, angínu.

Při zánětu průdušek skvěle pomáhá čaj z nastrouhaného čerstvého zázvoru - 1 lžičku oddenku a 2dl vody, povaříte 5 minut a osladíte medem. V případě virového onemocnění zabírá, když povaříte zázvor s kouskem cibule.Tento nápoj zaručuje, že se příznaků nemoci zbavíte do několika hodin. .

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden