Můj kousek štěstí

Nebojte se celeru! Zhubnete!

Většinou ho užíváme jen ve formě koření. Dokáže částečně nahradit sůl. Svou pozornost by na něj měli zaměřit hlavně ti, kteří chtějí zhubnout.

Celer obsahuje více jak osmdesát různých, zdraví prospěšných, vitamínů a minerálů. Obsahuje velmi mnoho vitamínu C – jeho listy ho mají více než citrusy. Také je skvělým zdrojem B-komplexu a najdeme v něm vitamíny A, E a K. Z celeru získáme největší množství fosforu. Dále také hořčík a železo.

Prevence proti artróze a kamenům

Celer pomáhá zbavovat tělo škodlivých toxinů. Povzbuzuje metabolismus a odstraňuje nadbytečnou kyselinu močovou, která by jinak krystalizovala v kloubech a způsobovala nevyléčitelnou artrózu. Také podporuje tvorbu žluče, a chrání před vznikem žlučníkových kamenů. Pomáhá při trávení a je velmi prospěšný pro ty, kdo mají problémy se zácpou. Jídelníček pravidelně obohacený o celer je také vhodný pro ty, kteří mají problémy s vysokým tlakem. Navíc je močopudný, zlepšuje tedy práci ledvin.

Celer podporuje hubnutí.

Má velmi málo kalorií. Pokud chcete zdravě hubnout, tak nemusíte radikálně měnit jídelníček, či zavádět drastickou celerovou dietu. Doporučuje se spíše obohatit menu o syrový celer, který můžete přidávat do různých salátů, pomazánek, polévek a nebo chroupat jen tak či s pečivem – pozor, strouhaný celer černá, je nutno ho promíchat s trochou citronové šťávy. Nejlepší je začínat a končit den celerovým životabudičem, neboli sklenkou celerové šťávy promíchanou se šťávou jablečnou. Někdo doporučuje přidat ještě trochu mletého chilli..

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden