Můj kousek štěstí

Netradiční procedury proti stárnutí

Zapomeňte na chvíli na známé krémy  a procedury, které mají zabránit stárnutí vaší pokožky. Seznámíme vás nyní s těmi méně obvyklými způsoby, jak zastavit působení času na vaši pleť. 

Mladistvý vzhled není pouze o vráskách. Ty najdete na tváři i u mladých. Po padesátce se ale více zaměřte na jas, barevně sjednocený tón, eliminaci zarudnutí a zvýšení pevnosti a hutnosti vaší pleti. Dnes vám nebudeme radit tradiční metody, ale zaměříme se na méně známé, avšak přesto velmi účinné způsoby omlazení pokožky.

Mateří kašičkou k dlouhověkosti

Med je známý včelí produkt, který lidé používají již po staletí. Vyžívá se jako přírodní sladidlo, ale také ve farmaceutickém průmyslu jako léčebný prostředek a také v kosmetice. Mateří kašička je původně potrava včelí královny, která pak žije 20krát déle, než včely dělnice! Mateří kašička tak platí za kouzelnou ingredienci proti stárnutí, obtížně se ale získává, proto je tak unikátní. Tento včelí produkt se v kosmetice cení pro vysoký obsah bílkovin, jednoduchých cukrů, mastných kyselin, antibiotických a antibakteriálních složek, vitaminů A, B, C, D, E a K.

Bylinky pro vyhlazenou pleť

Domácí maska s mateří kašičkou pokožku skvěle hydratuje a vyživuje, ale i vypíná a sjednocuje barvu. Mateří kašička je potrava včelích královen, které se pak dožívají 20krát vyššího věku, než včely dělnice! Kašičku tedy můžete smíchat s oblíbeným krémem! Jitrocel kopinatý většina lidí zná spíše pro jeho protizánětlivé účinky. Přesto má nazastupitelné místo právě v boji proti stárnutí. V jeho listech se ukrývá množství pleti prospěšných složek v čele s vitaminem C, zinkem a slizové látky, která při styku s vodou vytváří roztok, který zklidňuje a zjemňuje pokožku. Mast z jitrocele si nemusíte vyrábět doma, je běžně k dostání v lékárnách. Olej ze šípků je také vysoce ceněná látka v boji proti stárnutí pokožky. Obsahuje vysoké množství karotenoidů a vícenenasycených mastných kyselin, které podporují stavbu buněk, vitaminy aktivně podporující tvorbu kolagenu a vyšší podíl karotenoidů bojujících s pigmentovými skvrnami. Díky nim též udržuje ideální hladinu hydratace a zabraňuje její ztrátě. Tento olej je výjimečný tím, že nezanechává pocit mastnoty. Díky této vlastnosti je možné olej nanášet přímo na pleť místo krému. Výsledkem pravidelného používání je vyhlazení stávajících vrásek a zabránění vzniku nových vrásek nebo pigmentových skvrn. Možná jste už o podobných metodách četla nebo slyšela. Nevypadají možná vábně, ale často dokážou opravdové zázraky.

Neobvyklí pomocníci

Jedná se například o aplikaci hlemýždího slizu. Ten totiž obsahuje celou řadu látek pro mladistvý vzhled. Včetně kolagenu a elastinu, tedy proteinů, díky kterým je pleť hladká a bez vrásek. Mezi jeho další významné složky patří vitaminy A, C a E, které pleť čistí, vyživují a zbavují zašedlého odstínu, kyselina glykolová, vhodná pro exfoliaci, a kyselina hyaluronová, která na sebe výborně váže vodu. Pokud vám však představa šneků na obličeji přijde jako mučení, můžete si krém s obsahem slizu vyzkoušet ve formě látkových nebo gelových masek. Podobnou netradiční procedurou je aplikace kolagenu, který mají v kůži prasata. Ten je podobný tomu lidskému, proto se v některých případech přidává do krémů a masek proti stárnutí. Některé krémy dokonce obsahují až 70 % kolagenu. Zatím se ale neprokázalo, že by kolagen měl velké účinky. Za zkoušku ovšem nic nedáte!

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden