Olivový olej ve výživě psa

Panenský, zastudena lisovaný olivový olej je prospěšný nejen lidem, ale i psům. Přinášíme vám pět důvodů, proč ho přidávat ke krmení.

1. Zlepší chuť

Některým psům suché krmivo příliš nejede. Co jim ho zkusit ochutit lžící olivového oleje? Obecně psům chutná a mastnější granule se jim lépe přijímají a polykají. Ideálně používejte panenský olivový olej, za studena lisovaný, je kvalitnější.

2. Sníží váhu

Stejně jako lidé, i psi mohou trpět obezitou. Pokud váš pes potřebuje pár deka nebo kil shodit, olivový olej pomůže nastartovat trávení. Nenasycené tuky, které obsahuje, podporují spalování tuků a odbourávání tukových buněk.

3. Skvělá kondice

Olivový olej je bohatý na nenasycené tuky, má blahodárný vliv na cévní systém a na onemocnění cukrovkou. Obsahuje také látky, které preventivně působí proti rakovině.

4. Silná imunita

Olivový olej obsahuje antioxidanty a ty pomáhají imunitnímu systému v boji s různými nemocemi. Také zabraňují předčasnému stárnutí buněk.

5. Hezčí srst

Stejně jako pomáhá zocelit a zkrášlit lidské vlasy, tak obdobně působí i na psí srst. Po jeho podávání bude více lesklá, hydratovaná a bez lupů.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama