Poddejte se síle jógy

Bolí vás celé tělo a nemáte náladu? S tím vším vám hravě pomůže malé ranní cvičení!

Ranní cvičení jógy je skvělou fyzickou i psychickou vzpruhou pro celý následující den! Ať už se chystáte do práce, či se chcete trochu nabudit před víkendovým relaxem. Stačí tomu věnovat pouhých deset minut, a vaše tělo bude překypovat energií!

Hlavním cílem je probudit tělo i mysl po dlouhé noci opět k životu a rozproudit v nich krev a energii. Poradíme vám několik jógových pozic, díky kterým se budete cítit o poznání lépe. Každou pozici je potřeba náležitě prodýchat. Sama za velmi krátkou dobu uvidíte, že po každodenním cvičení vás jen tak něco nerozhází!

Pořádné protáhnutí by měla být vaše každodenní rutina.

1. Pozice dítěte

Nejprve se na celé cvičení psychicky připravte. Klekněte si na kolena, hýžděmi sedněte na chodidla a lehněte si hrudí na stehna tak, že ruce necháte volně ležet dozadu podél těla. Dlaně směřují nahoru ke stropu. Pokud nedosáhnete pohodlně hlavou na podlahu, podložte si ji složenýma rukama nebo knihou. Pozici prodýchejte nosem asi desetkrát.

2. Kočka či kráva

Z pozice dítěte se opět postavte na kolena a dlaněmi se opřete o zem přímo pod svými rameny. Při nádechu se podívejte co možná nejvíce nahoru. Při výdechu naopak přibližte bradu k dekoltu a vyhrbte přitom záda. Opakováním můžete procítit, jak se vám příjemně masíruje páteř.

Jóga přináší nejen relax, ale zpevňuje tělo.

3. Pes hlavou dolů

Poté zvedněte kolena od země, aby vaše tělo vytvořilo pomyslnou stříšku. Hýždě přitom zvedejte co nejvíc nahoru. Pořádně propněte ruce i nohy a nezapomínejte dýchat.

Minimálně desetkrát. Hlavu nechte svěšenou mezi pažemi. Prsty u horních i dolních končetin mějte maximálně roztažené.

4. Jemná pozice velblouda

Plynule přejděte do pozice velblouda. Ta bude příjemná především těm z vás, které potřebují pořádně otevřít hrudník. Opět se postavte na kolena a celé tělo prohněte jako luk směrem dozadu.

Rukama se můžete opřít buď o bedra, nebo o chodidla. Tím také dosáhnete velmi příjemného protažení přední strany stehen.

5. Židle

Přes předklon vestoje pomalu vytvořte pozici židle tak, že se lehce pokrčíte v kolenou. Chodidla přitom umístíte přibližně na šířku pánve. Záda společně se vzpaženýma rukama nastavte tak, aby se stehny uzavírala pravý úhel. Tato pozice znamená v sanskrtu „pozici síly“.

reklama
reklama

Komentáře