Podpořte imunitu pomocí doplňků stravy

Vitaminy C a D byste měla v zimě doplňovat každý den. Pro správné fungování organismu a lepší obranyschopnost těla si dopřejte i beta glukany.

 

Již dlouhou dobu jsou zkoumány pro svůj příznivý vliv na imunitu. Účinnost a kvalita těchto imunomodulátorů závisí především na dostatečné chemické čistotě přípravků, která by měla být alespoň 70 %.

Touto čistotou se mohou pochlubit například některé přípravky, které běžně sežnete v lékárnách, nebo také přírodniny, jako jsou houby, kvasinky nebo obilniny. Jsou výbornými pomocníky při infekcích a nachlazeních, ale také při hojení ran a dalších potížích, proto řešíte-li takový problém, neváhejte po nich sáhnout.

Kolik je dost?

Studie uvádějí jako běžnou optimální denní dávku pro dospělého člověka 200 mg, u dětí pak 100 mg. Toto množství je vhodné navýšit při probíhajícím onemocnění, oslabeném imunitním systému, dlouhotrvajícím vyčerpaní, únavě a jiných potížích.

Při dávkování je třeba se řídit i doporučením daného výrobce, avšak beta glukanem nehrozí předávkování, proto se netřeba bát užívání i vyšší dávky. Rovněž nejsou známy žádné vedlejší účinky, ani při dlouhodobém užívání.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden