Můj kousek štěstí

Přinesl mi tajemný náramek úspěch?

Ze zahraničí jsem si přivezla velmi zvláštní šperk. Vnutila mi ho na tržišti podivná žena. Nedokázala jsem odmítnout. Od té doby se děly zázraky.

K Bulharsku a naší rodinné dovolené v této zemi – bylo to ještě v dobách socialismu - se váže velmi zajímavá příhoda. Bylo to v čase, kdy jsem studovala střední školu a chystala se na vysokou. Vybrala jsem si obor, který byl v té době hodně nedostupný, dalo by se říci, že bylo téměř nemožné se na tuto prestižní školu dostat. Ze samotného pobytu s rodiči a sourozenci v Primorsku si toho moc nepamatuju, jen jedno se mi v rylo do paměti. Na tržišti si mě tam vyhlídla jakási stará Bulharka a vnutila mi prapodivný náramek s vyrytými ornamenty. Vysloveně si mě vybrala z davu turistů, a oslovila pouze mě, nikoho dalšího. Nevím, jak se to mohlo stát, ale nedokázala jsem jej odmítnout.

Byla jsem jako uhranutá.

Ačkoliv si na šperky nepotrpím, tenhle jsem musela mít! Život se mi zcela otočil Od té chvíle, co jsem náramek nosila, jsem úspěšně odmaturovala a dostala se zázrakem na zvolenou vysokou školu. A tam jsem prosperovala natolik, že jsem pobírala prospěchové stipendium a povolili mi souběžně mimořádné studium druhé vysoké školy. Dařilo se mi ve všem, na co jsem sáhla. Říkala jsem si, že jsem snad pod nějakou zvláštní, magickou ochranou. A asi tomu tak skutečně bylo. Jeden z lektorů, který nám přednášel, byl cestovatel, projezdil téměř celý svět a napsal několik cestopisů. Mimo jiné pobýval i mezi lidožrouty, čímž u nás, studentů, budil velkou úctu a obdiv.
Byl to vtipný, vzdělaný a nesmírně všestranný člověk. Jakmile spatřil můj náramek, zatvářil se překvapeně…

Patřil ten náramek čarodějnici?

Docent se zdál být náramkem konsternovaný, což u člověka znalého světa bylo s podivem. “Kde jste k němu přišla?“ zeptal se mě před celou posluchárnou. „Takové nosí čarodějnice v Africe a používají je mimo jiné i na woodoo.“ A poté mi pohrozil prstem a dodal: „Na mě to nezkoušejte!“Ať to bylo s náramkem jakkoliv, je pravdou, že se mi koncem studií ztratil a od té chvíle mě začala pronásledovat po určitou dobu smůla a nejrůznější potíže – včetně zdravotních – se kterými jsem musela velmi zápolit, abych je překonala.

Emma (53), Praha.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden