Pro zdravou pleť

Byliny nepatří jen do kuchyně. Poradí si s problematickou pletí a dodají vaší pokožce svěží vzhled.

Ne všechny bylinky jsou vhodné pro každou pleť, důležité je rozpoznat, kterou pleť máte právě vy sama, a podle toho bylinky používat. Sama poznáte, že jsou mnohem účinnější než přípravky z drogerie nebo lékárny.

LEVANDULE OMLAZUJE

Dokáže regenerovat kožní buňky, a navíc má její vůně hluboké relaxační účinky. Je vhodná jak pro problematickou pleť, tak pro suchou a dehydratovanou pokožku. Dokáže jí navrátit zářivost a především vlhkost.Levandule se nejlépe hodí do koupelí nebo na napářky a pleťové vody.

HYDRATAČNÍ TYMIÁN

Tymián má silné antibakteriální účinky. Kromě toho podporuje krevní oběh. Hodí se zejména pro mastnou pleť, kterou čistí a zároveň také zbavuje přebytečného kožního mazu.Také ale hydratuje, proto nezůstane ani odmaštěná pleť vysušená. Z tymiánu si můžete připravit masky, odvary, napářky i koupele.

ZKLIDŇUJÍCÍ MÁTA

Výborně osvěží a povzbudí unavenou pleť. Využít ji mohou zejména ženy s mastnou a smíšenou pletí.Má čisticí a zklidňující účinky.

ČISTICÍ ŠALVĚJ

Působí blahodárně na metabolismus pokožky a pomáhá čistit póry. Ocení ji hlavně ženy s mastnou pletí. Hodí se do čaje i jako odvar..

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden