Proč používat micelární vodu?

Aby pleť dobře vypadala a mohla dýchat, musíte ji každý večer důkladně odlíčit a také ji pravidelně čistit. Výborným pomocníkem pro tyto účely je právě micelární voda.

„Jedná se o přípravek, který vzniká kombinací pleťové vody a drobných olejových částeček, takzvaných micel, které působí jako magnet. Při kontaktu s kůží navážou na svůj povrch nečistoty, které následně uzavřou ve svém centru a tím umožňují šetrné čištění pleti bez podráždění. Obecně platí, že micelární voda je k pleti velmi šetrná, nedráždivá a nepůsobí alergické reakce a zároveň umožňuje kvalitní odlíčení a očistu. Neobsahuje mýdlo, alkohol ani parfemaci,“ vysvětluje dermatoložka Lucia Mansfeldová z kliniky Perfect Clinic.

K odličování micelární vodou používejte bavlněné tampónky. „Odličujte se ve dvou vrstvách, v závislosti na stupni znečištění. Výhodou je, že pleť již následně nemusíte oplachovat vodou, která může kůži podráždit. Na trhu je celá řada micelárních vod a odličovacích ubrousků napuštěných micelární vodou, což je vhodné zejména při cestování,“ dodává dermatoložka.

reklama
reklama