Sbohem, migréno

Trápí vás ukrutná bolest hlavy a nic nezabírá? Pak jste ještě nezkusili tu správnou medicínu. Zázračný zázvor a rozmarýn umějí ulevit od bolesti velmi rychle.

Zázvor i rozmarýn máme snad doma úplně všichni. Ale jen málokoho napadne využít tyto léčivky na migrénu.

Zázvorový koktejl

Osvědčeným lékem proti bolesti hlavy je zázvorová limonáda, samozřejmě bez sladidla. Jednu lžičku nastrouhaného zázvoru smíchejte s jednou lžící citronové šťávy a třemi decilitry studené vody. Přelijte do mixéru a pořádně rozmixujte. Koktejl pijte pouze po lžičkách

Očistná koupel

Zkuste relaxační rozmarýnovou koupel! Jednu hrst rozmarýnu přelijte vroucí vodou a nechte ho třicet minut louhovat. Pak přeceďte a odvar vlijte rovnou do vany s horkou vodou.

Šňupací prášek

Doma si můžete připravit i šňupací prášek. Smíchejte 40 g fenyklu obecného, 20 g rozmarýnu lékařského, 20 g majoránky zahradní, 15 g meduňky lékařské, 10 g máty peprné, 10 g rozrazilu lékařského, 10 g kořene kozlíku lékařského a 5 g šalvěje lékařské.

Vše musíte v hmoždíři důkladně roztlouct tak, aby z bylinek vznikl jemný prášek. Užívejte ho třikrát denně do každé nosní dírky. Nepoužívejte ho jako prevenci, ale pouze při bolesti.

reklama
reklama

Komentáře