Můj kousek štěstí

Taneční terapie zpomaluje stárnutí

Pohybová aktivita je důležitá. Starší člověk může tancem zabránit poklesu svalové síly, zlepšit si náladu, kvalitu zdraví a života. Trénovaný šedesátník může mít lepší kondici než netrénovaný třicátník.

Terapie tancem nabývá na popularitě zejména u seniorů.  Jedná se o cvičení na rytmickou hudbu, které je sestaveno s přihlédnutím na seniorský věk. Během cvičení, které se podobá tanci, se procvičují jednotlivé části těla, dochází ke koordinaci pohybů i paměti. Taneční pro seniory pozitivně ovlivňují nejenom jejich psychický a fyzický stav, ale podporují také sebevědomí a posilují sociální kontakty.  Muzikoterapie a taneční terapie jsou velmi účinné pro zachování soběstačnosti, dobrého psychického i fyzického stavu starších lidí. Tanec jako medicínu je dokonce možné úspěšně aplikovat u pacientů postižených demencí, u lidí na invalidním vozíku, nebo také u seniorů ve velmi pokročilém věku.

Harmonie těla i duše

Bolest na duši je vidět i na těle. Naopak vyrovnaný člověk působí navenek šťastně. Taneční terapie je uznávaná psychoterapie, která má svoji tradici. Tanec byl už od pradávna způsob zábavy nebo i obsahem rituálů. Pomocí tance člověk přivolával déšť, slunce, namlouval si svoji druhou polovičku. Účastníci taneční terapie se učí vyjádřit svoje pocity skrze vlastní tělo. Překonávají tak svou stydlivosti či další problémy. Překonání těchto zábran je první.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden