Triky, jak se zbavit skvrn na šatech

Zaskočila jste si s kamarádkou na skleničku a po vydařeném večeru máte na šatech památku v podobě skvrny od vína? Pokud si lámete hlavu, jak se jí zbavíte, poradíme vám. V případě bílého vína, je-li skvrna čerstvá, postačí chvíli pomačkat a vysát ubrouskem nebo hadříkem.Červené víno je naopak noční můrou každé ženy. Pomoci by měl citron a sůl. Potřísněné místo ihned potřete rozkrojeným citronem, nechte chvíli působit a opláchněte vlažnou vodou. Flek můžete také zasypat solí, která pohltí vlhkost a částečně i barvu.

Na rtěnku s lakem

Jakmile si všimnete, že máte rtěnku na oblečení, nastříkejte na postižené místo lak na vlasy a nechte 15 minut působit. Poté flek opatrně odstraňte hadříkem namočeným v teplé vodě.

Káva a čokoláda

První pomoc v případě, že se potřísníte kávou nebo čokoládou, poskytne studená voda a hadřík. Hlavně se vyhněte teplé vodě! Ta by totiž skvrnu zapustila hlouběji do vlákna. Spolehlivě funguje také citron nebo vinný ocet. V takovém případě stačí jedno nebo druhé nechat působit a poté opláchnout vodou. Stejně se odstraňuje i krev. .

reklama
reklama