VÍTE, ŽE VŮNĚ NA SLUNCI DRÁŽDÍ?

Už žádné pigmentové skvrny

Každá žena chce krásně vonět, obzvláště v letních dnech, kdy se slunce do svých paprsků opírá, jak nejvíce to jde, a odéru potu se bráníme jen kvalitními parfémy a toaletními vodami.

Při výběru krásných flakonků a rozmanitých libých vůní nezapomeňte na to, že ne každý parfém se hodí na pláž a do běžných slunných dnů. Pro letní měsíce se totiž dělají speciální tělové vůně, které nejsou fotosenzitivní.

S vůní proti fotosenzitivitě

Je to toxické působení, které patří k běžným kožním reakcím v souvislosti se sluněním. Objevit se může náhle a nečekaně v jakémkoli věku. Vzniká v důsledku reakce, má-li člověk v kůži v dostatečném množství fotoaktivní látky a je ozářen sluneční dávkou. Projevuje se zarudnutím, prosáknutím kůže, které může přejít až v puchýře. Kůže pálí a bolí už během několika minut či do několika hodin. Chcete-li jí předejít, vybírejte tedy jen ty vůně, které nejsou fotosenzitivní.

Jak vybírat?

V řadách parfumerií hledejte vůně, které mají označní sun, tedy, že jim sluníčko nevadí. Tvoří je především sladké vůně pomerančů, kokosu, květin tiaré a vanilky. Nastříkejte oblak vůně a tou pak projděte. Potěšující informací je také to, že žádná z těchto vůní není fotosenzitivní a obsahuje 85,6 procenta přírodních složek. .

reklama
reklama

Komentáře