Vraťte vlasům jejich zářivý lesk!

Trápí vás vysušené vlasy bez lesku? Dopřejte jim tu správnou péči. Nemusíte utrácet za drahou vlasovou kosmetiku, neboť vám zcela postačí pár základních ingrediencí z kuchyně.

Pokud se čepici vyhýbáte z obavy, že kvůli ní váš účes ztrácí objem, vězte, že její nenošení v mrazu může způsobit ještě větší škody než jen ztrátu objemu. Vlasy, které jsou vystavené mrazu a suchému zimnímu vzduchu, mají větší tendenci se lámat. Takže čepici určitě ano! A co jim dopřát dál, aby vaše hříva zářila do krásy?

Balzám z hroznů

Pokud chcete, aby vám vlasy rostly rychleji, vtírejte do nich olej z hroznových semínek. Má vysoký obsah vitaminu E, bílkovin, minerálů a kyseliny linolové – to vše posiluje vlasové kořínky, chrání vlasovou kutikulu a pomáhá předcházet krepatění vlasů.

Přidejte do hroznového oleje také trochu růžové vody, která se postará o důkladnou hydrataci. Díky jejím protizánětlivým vlastnostem se sníží i výskyt lupů.

● Potřebujete: 2 lžíce hroznového oleje, růžovou vodu (koupíte v prodejnách s přírodní kosmetikou), rozprašovací lahev.

● Postup: Vše, co stačí, je přelít růžovou vodu do rozprašovače a nechat dostatek místa pro dvě lžíce hroznového oleje. Důkladně protřepejte, a než vyjdete ven, nastříkejte si balzám na vlasy. A vaše vlasy budou zářit.

Pro finální úpravu si nalijte do dlaně pár kapek vlasového oleje a vetřete do délky vlasů.

Bílý čaj a levandule

Tato dvojka stimuluje růst vlasů, ale zabraňuje i jejich předčasnému vypadávání. Bílý čaj má skvělou pověst v ochraně vlasů před sluncem díky zvlhčujícím účinkům. Levandule vlasovou pokožku zklidňuje, ale je to i skvělý kondicionér s antimikrobiálními vlastnostmi.

● Potřebujete: 2 sáčky bílého čaje, 5 kapek levandulového oleje, rozprašovací lahev.

● Postup: Sáčky bílého čaje zalijte horkou vodou a nechejte čaj vychladnout. Pak jej přelijte do lahve, přidejte pět kapek levandule a protřepejte. Aplikujte dle potřeby.

Kokosový olej a limetka jsou pro vlasy životabudičem.

Kokosový olej a limetka

Oblíbená sestava přírodní péče o vlasy. Složky v kokosovém oleji vlasy uhladí, zjemní, zvlhčí a zabrání jejich lámání. Dále olej pomůže zkrotit vlasy se sklonem ke krepatění a poskytne jim filtr zabraňující vysoušení a negativnímu vlivu slunce. A limetka? V ní obsažený vitamin C chrání vlasy před poškozením a stimuluje růst.

● Potřebujete: 1 lžíci kokosového oleje, 1/2 šálku vody, pár kapek limetky.

● Postup: Aby se olej s vodou a limetkou promíchal, nejprve jej rozpusťte v teplé lázni. Poté vše slijte do rozprašovací lahvičky a protřepejte. Pokud kokosový olej začne tuhnout, vložte lahev do nádoby s teplou vodou. Teplý roztok se do vlasů vstřebává nejlépe.

Přípravky pro lesk

Pro finální úpravu si nalijte do dlaně pár kapek vlasového oleje a vetřete do délky vlasů. Použít můžete i lesk ve spreji. Ten ale nikdy nestříkejte ke kořínkům a na pokožku .

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden