Vykouzlete si bezchybnou tvář

Toužíte po dokonalém make-upu? Naučte se jednoduché triky a mějte úžasné líčení jako ženy z titulních stran módních časopisů.

Nemusíte být profesionální vizážistka, a přesto může vaše tvář vypadat skvěle. Že nemáte čas trávit ráno před zrcadlem dlouhé hodiny? To žádná z nás! Vytvořit si na tváři dokonalý make-up ale můžete i během několika minut a za málo peněz.

1 Položte správný základ

Chcete si vyhrát s tvářenkou, očními stíny a dalšími líčidly? Pak musíte mít na čem stavět. Výběr make-upu a jeho správná aplikace jsou základ. Najít mezi nepřeberným množstvím make-upů ten, který bude sedět právě vám, není žádná legrace. Důležitý je nejen správný odstín, ale i stupeň krytí, textura a tak dále. Barvu make-upu naneste na hranu tváře, nikoli na hřbet ruky, a pak vyjděte ven na denní světlo. Je vám 40 let a více? V tom případě sáhněte raději hlouběji do kapsy a kupte si make-up dražší, od renomovaných značek. Tyto přípravky mají unikátní složení, lépe kryjí nedokonalosti a barevné nesrovnalosti pleti, vyhlazují drobné vrásky a mají ochranný faktor.

2 Nezapomeňte na podklad

Nevíte, jestli zvolit make-up tekutý, pěnový, v tyčince nebo pudrový? Mezi ženami je obecně nejoblíbenější tekutý, který je vhodný pro všechny typy pleti – suchou hydratuje, mastnou zmatňuje. Než začnete přípravek nanášet, nezapomeňte si pleť důkladně umýt a namazat ji denním krémem nebo podkladovou bází. Jak make-up správně nanést? Začněte pod očima a pokračujte ke spodní části tváře, až k ušním lalůčkům a pod čelist. Na závěr jej rozetřete po tvářích a čele, ale vyhněte se obočí a kořínkům vlasů na čele.

3 Zamaskujte nedostatky

Make-up už jste si na tvář zdárně nanesla? Nyní se zaměřte na korekci nedostatků pleti. Máte kruhy pod očima? Vyrašil vám na tváři nebo na čele pupínek? Trápí vás pigmentové skvrnky? Vezměte si na pomoc korektor! Odstín korektoru volte stejný nebo o trošku světlejší, než máte make-up a do pokožky ho jemně „vťukejte“ bříšky prstů, neroztírejte ho. Celé „dílo“ nezapomeňte zafixovat pudrem.

4 Vybarvěte tváře

Mnoho žen její moc podceňuje, přesto právě tvářenka by měla být neodmyslitelnou součástí líčení. Nevíte, jak si vybrat tu správnou? Má-li vaše pleť tendence se mastit, sáhněte po pudrové. Pokud vás trápí spíše sušší tvář, je pro vás ideální volbou gelová či krémová, protože pleť zvláčňuje a nevysušuje. Zároveň působí velmi mladistvě, tudíž je vhodná i pro ženy se zralou pletí. Jestli vás ale naopak trápí rozšířené póry nebo pupínky na tváři, dejte od ní ruce pryč. Jakékoli nedostatky by ještě více zvýraznila.

5 Vystínujte si krásné oči

Po tvářích přicházejí na řadu oči. Pro dosažení perfektního vzhledu byste měla použít jak tužku k vytvoření linky, tak oční stíny, a to minimálně ve dvou až třech odstínech, které spolu ladí. Ideálním řešením je v tomto případě paletka. Líčit se začněte vždy nejsvětlejší barvou a nezapomeňte také na spodní linii očí.

6 Vykreslete obočí

Symetricky upravené a vybarvené obočí je pro vzhled stejně důležité jako rám pro obraz. Dosáhnout ho můžete velmi snadno. S trháním to moc nepřehánějte – úzké oblouky už dávno nejsou trendy. Momentálně je módní spíše široké a hustší obočí. Pokud k vám matka příroda nebyla štědrá, můžete jeho tvar zvýraznit a doplnit tužkou nebo stíny na obočí. Odstín vybírejte vždy o trochu světlejší než je barva vašeho obočí. A jedno zlaté pravidlo na konec. Pokud jste blondýnka, neměla byste obočí vybarvovat tmavě hnědě a už vůbec ne černě. Máte tmavé vlasy? Pak byste nikdy neměla mít obočí příliš světlé.

7 Dodejte řasám délku

Bez řasenky se líčení neobejde. Zvýrazní pohled a podtrhne celkový dojem. Při výběru řasenky dbejte na to, aby hmota nebyla příliš suchá – při nanášení by se totiž drolila a dělala na řasách žmolky. Co se kartáčku týče, je pouze na vás, zda dáte přednost velkému, tenkému, štětinovému nebo gumovému. Druh řasenky (objemová, prodlužující, natáčející) přizpůsobte typu svých řas.

8 Vykreslete si svůdné rty

Myslíte, že stačí obkroužit rty rtěnkou a je hotovo? Omyl. Nejprve musíte rty odmastit a jemně přepudrovat – to zajistí, aby rtěnka dobře a dlouho držela. Poté použijte konturovací tužku v odstínu, jako jsou vaše rty a následně je přetřete rtěnkou nebo leskem.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden