Zázračný Zlatý vlas ničí rakovinu

Název této léčivé bylinky je Kalisie vonná. I když pochází z Mexika, dá se pěstovat i u nás. Indiány byla považována za zázračnou rostlinu.

V našich podmínkách se pěstuje většinou jako pokojová rostlina. Snáší ale i pokles teploty, takže je možné ji přes léto vysadit na zahrádce nebo ji pěstovat na balkóně. Šťáva, kterou kalisie vonná obsahuje, brání bujení rakovinných buněk. Znamená to novou naději pro onkologické pacienty.

Co obsahuje?

Účinné látky v rostlině jsou velmi koncentrované, takže je nutné dbát na správné dávkování. Seznam nemocí a zdravotních problémů, které kalisie ovlivňuje, je neuvěřitelně rozsáhlý. Má vynikající účinky na Parkinsonovou chorobou, Alzheimerovou nemoc a roztroušenou sklerózou. Léčí průjmy, zácpy, hemoroidy, žlučníkové problémy, žaludek, slinivku a pálení žáhy . Dokáže mírnit bolesti hlavy, zubů, kašel, chřipku, angínu, horečky a zánět průdušek. Léčí veškeré ženské nemoci, detoxikuje organismus, reguluje činnost srdce. Stimuluje imunitu a zpomaluje stárnutí.

Jak se používá?

Listy vaříme ve skleněných nebo smaltovaných nádobách. Nesmějí přijít do styku s kovem! Předtím, než začneme rostlinu zpracovávat, ji uložíme v chladničce v mikroténovém sáčku na dobu dvou týdnů. Odvar z kalisie vonné vyrobíme tak, že vezmeme jeden velký list rostlinky a povaříme jej čtvrt hodiny na mírném ohni v litru vody. Potom list vyjmeme a odvar necháme vychladnout. Poté uchováváme v chladničce a je nutné jej spotřebovat během několika dnů. Čerstvou šťávu z kalisie vyrobíme tak, že část kalisie rozsekáme v mixéru nebo pomeleme v mlýnku na maso. Můžeme přecedit či použít i se zelenou hmotou na zábaly při rakovině kůže, na rány, které se těžko zacelují. Šťáva se dá vymačkat i lisem na česnek. Trvanlivost je úplně stejná jako v případě odvaru. .

reklama
reklama

Komentáře