Zbavte se zalehlých uší!

Dá se tento poměrně častý jev léčit? Na zalehlé uši znaly osvědčené recepty už naše babičky.

Zívání

Pokud vás zalehnutí ucha postihne náhle, například v důsledku rychlé změny tlaku, je nejrychlejším a zpravidla i nejúčinnějším řešením obyčejné zívnutí. Tlak v uchu by se jím měl vyrovnat a vy byste tak měli po chvilce slyšet opět zcela normálně. Pokud jedno zívnutí nestačí, několikrát jej zopakujte, mělo by to aspoň trochu pomoct.  Žvýkání K vyrovnání tlaku v uších přispívá také obyčejné žvýkání žvýkačky, případně cucání bonbonů. Slouží zároveň i jako prevence proti zvýšenému tlaku v uších. Pokud na zalehlé ucho trpíte při jízdách dopravními prostředky či v letadle, je dobré hned od začátku po cestě žvýkat či mlsat bonbony. Problém bude daleko snesitelnější nebo mu dokonce předejdete.

Zacpání nosu

Další osvědčenou babskou radou, která funguje, je ucpání si nosu. V okamžiku, kdy cítíte tlak v uších a v důsledku toho hůře slyšíte, zacpěte si na pár okamžiků nosní dírky a zároveň se jimi jakoby snažte vyfukovat. Vznikne tak tlak, který by měl tlak v uších vyrovnat.

Obklad z heřmánku

Při déletrvajícím zalehnutí uší, kdy už nepomáhají výše uvedené metody, je na čase vyzkoušet něco jiného. Jednou z babských rad je použití obkladu z heřmánku, který předtím povaříte v mléce. Do „vývaru“ namočíte čistý kapesník a položíte jej na zalehlé ucho po dobu několika desítek minut, než zchladne. Toto zopakujte několikrát – dokud potíže zcela nepřestanou.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama