Co zabírá na křečové žíly

Také trpíte pocitem těžkých nohou? Svědí vás, pálí, a když se do vystouplé žíly uhodíte, dělají se vám z bolesti před očima hvězdičky? Máme pro vás pár tipů na to, jak si s křečovými žilami poradit, abyste o nich vůbec nevěděli.

Naše babičky a prababičky si vždycky se vším dokázaly poradit. Proto také vsaďte na osvědčené rady a inspirujte se několika tipy, jak se zbavit bolesti způsobené křečovými žilami.

Také vás může zajímat ...

Střídejte studenou a teplou vodu

Každý den, nejlépe ráno, si dopřejte koupel nohou, kdy na křečové žíly budete minutu pouštět studenou a minutu teplou vodu. Opakujte několikrát za sebou. Skončit byste měli studenou vodou. Taková sprcha zlepšuje krevní tlak i krevní oběh. A zároveň vás otužuje, čímž si posilujete imunitu.

Mějte nohy ve vyvýšené poloze

Máte-li možnost, dejte si nohy do vyvýšené polohy, zejména při spánku. Měly by být výše než vaše srdce. Zajistí vám to lepší cirkulaci krve. Pokud vás nohy bolí přes den a zrovna si nemůžete ulevit tím, že si nohy položíte třeba na stůl či židli, stačí, když si párkrát procvičíte krouživým pohybem kotníky a chodidla.

Úleva se dostaví téměř okamžitě. Jste-li v práci, snažte se toto cvičení provádět pár minut každou půl hodinu či hodinu. Nohám se výrazně uleví a večer nebudou tak těžké.

Nedávejte si nohu přes nohu

To je to nejhorší, co svým končetinám můžete udělat. Nejen z hlediska křečových žil, ale také kyčlí a sedacích nervů. Většina potíží totiž pochází právě ze špatného sezení nebo stání.

Co zařadit do jídelníčku?

Lněný, dýňový a pupalkový olej obsahuje omega 3 a omega 9 nenasycené mastné kyseliny, které mají příznivý dopad na žilní systém. Rovněž se doporučuje konzumace pohanky a čerstvého ovoce a zeleniny, která je bohatá na vlákninu. Je však také dobré, ne-li nezbytné, vyhnout se tvrdému alkoholu, byť v malých dávkách, a také kouření. Obojí ucpává žíly i cévy.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama