Díky pivoňkám o pár let mladší!

Jsou to prastaré kulturní rostliny, které se pro své léčivé i zkrášlující účinky pěstovaly už ve starověkém Řecku a v Číně. Květy pivoněk se používají do parfémů, semena se zase používala jako koření při přípravě masa.

Rozlišujeme pivoňku lékařskou, obecnou a čínskou. A každá z nich má bezesporu pozitivní účinky na naše tělo. Díky nim totiž můžete vypadat i mladší o pár let. Jak na to?

Také vás může zajímat ...

Vyrobte si tonikum, které můžete používat při odličování pleti nebo jako příjemné osvěžení během horkých letních dnů. Všechny suroviny seženete v obchodě s přírodními produkty.

Připravte si:

Dvě hrsti čerstvých okvětních plátků pivoňky, hrst levandulových květů, půl hrsti heřmánku, 50 ml vody a skleněnou lahvičku

Postup:

Květy spařte půl decilitrem vroucí vody a nechte je dvacet až třicet minut louhovat. Pak lístky sceďte, vymačkejte z nich všechnu vodu a pečlivě ji uschovejte v uzavíratelných skleněných lahvičkách.

Pivoňková kúra by neměla trvat déle než sedm dní. Pak si dejte několik týdnů pauzu a opakujte.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...