Domácí pizza koláč

Pizza připravená podomácku je velice chutná. Navíc si ji můžete obložit ingrediencemi, které máte nejraději.

Suroviny na 1 koláč

Na těsto – 300 g hladké mouky – 2 lžíce krupicového cukru – 2 lžičky sušeného droždí – ½ lžičky soli – 1 lžíce olivového oleje – 200 ml teplé vody – pečicí papír

Na náplň – 70 g rajčatového protlaku – 2 lžíce kečupu – 1 stroužek česneku – 1 lžíce sušené bazalky – sůl, pepř – 100 g plátkového čedaru – 100 g pikantního salámu – ½ pórku – 30 g černých oliv bez pecky

Také vás může zajímat ...

Postup

1. Smíchejte hladkou mouku, krupicový cukr, sušené droždí a sůl. Přilijte olivový olej a postupně, za stálého míchání, přilívejte vlažnou vodu. Vypracujte hladké tažné těsto. Udělejte z něj kouli a dejte ji na 30 minut kynout na teplé místo.

2. V míse smíchejte rajský protlak, kečup, prolisovaný stroužek česneku a sušenou bazalku. Směs podle chuti osolte a opepřete.

3. Vykynuté těsto rozválejte a rozprostřete v koláčové formě, kterou vystelete pečicím papírem. Potřete ho připravenou rajčatovou omáčkou. Na ní navršte plátky čedaru, salámu, pokrájený pórek a nakrájené olivy.

4. Koláč dejte péct do trouby rozehřáté na 180 ºC na zhruba 30 minut.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...