Infarkt duše moc bolí

Tento pojem skutečně existuje a označuje širokou oblast lidské činnost. Pokud dojte k infarktu duše, znamená to, že psychicky odumřely určité sféry vašeho vnímání. Tím je ohrožen nejen váš výkon, ale má to vliv i na celkovou spokojenost vašeho života.

Čím si můžete takový infarkt duše přivodit?

Také vás může zajímat ...

Nebezpečná přehlcenost

Vaši duši nejvíc ohrožuje zejména chronický nedostatek času. To je mor dnešní doby, stejně jako přemíra dat a různých informací. Není přitom pravda, že více informací a více peněz znamená více života.

Dalším nebezpečím pro váš duševní stav je velký důraz, který je kladen na výkon. Někdy díky tomu může dojít až k totálnímu vyčerpání všech rezerv organizmu. To se často projevuje depresí a to už je jen kousek od skutečného infarktu duše.

Dělat vše najednou nejde

Lidská psychika nedokáže plnit několik rolí najednou. Jenže co omezit? Chcete být dobrou partnerkou a rodičem, úspěšná v práci i v hektické zábavě. Vydělávat a žít naplno. Mít vše hned a platit potom.

Jste štvanci doby ve válečném stavu se sebou samými. Společnost vám na jedné straně říká: Užívejte si světa a těla všemi prostředky. Ale také nařizuje produkujte, vyrábějte, pracujte. Je to kombinace velké svobody a velkého útlaku.

V tomto nepřetržitém kolotoči pak není vůbec žádný čas na zklidnění. Na pokoji vás nenechává ani moderní technika. Například chytré mobilní telefony.

Ani zlobit se neumíte

Velmi nebezpečným nepřítelem duše je potlačování zlosti a hněvu. Lidé často nedokážou uzavřít jeden děj a pokračovat dál. Hněv je totiž vnímán jako negativní emoce, kterou není dobré dávat najevo. Proto ji polykáme. Když k tomu přidáte svá přehnaná očekávání, která zažívají tvrdý střed s realitou. Pak je jisté, že vaše duše nesmírně trpí.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...