Jak pečovat o pleť v jarních měsících?

Současné dny jsou změnou pro každého, jenže těmi změnami trpí i vaše pleť, která se pod rouškou potí. Navíc se vám pod ní může začít tvořit akné a další neplecha. Jak se o ni tedy správně starat, abyste byla jako ze škatulky?

Dnes už nelze vyjít ven jen tak, aniž byste si zakryla obličej rouškou. Jenže častým nošením roušky může dojít k podráždění vaší kůže. Sice je většina roušek poměrně vzdušná, ale vzácně se může objevit mírné podráždění kůže v místě tření či zapaření.

Také vás může zajímat ...

Kůži ochráníte aplikací hydratačních krémů, případně si během dne několikrát pouze opláchněte obličej vlažnou vodou a pak znovu naneste hydratační krém.

Dejte si pauzu od make-upu a nechejte pleť dýchat

Na pokožku pod roušku namažte hutnější, ochranný krém. Na pobyt uvnitř pak stačí lehčí textury. Nebojte se krém během dne několikrát přidávat, pokud cítíte, že to potřebujete.

Jen si pokaždé nezapomeňte obličej omýt vlažnou vodou. Pro jistotu se na chvilku vzdejte make-upu a dopřát pleti hydrataci, výživu a dobrý regenerační noční krém. Stejně jako obličej, je dobré promazávat i ruce a chránit je rukavicemi jak venku, tak při domácích pracích.

Pro úlevu pleti můžete zkusit také klasické babské rady. Například na některá podráždění okolo úst a očí pomáhají obklady s černým čajem.

Nebojte se vyzkoušet oblíbený tea tree olej na obličeji, který je lepší raději naředit vodou. Na drobné ranky zase použijte aloe vera a vůbec nejlepší je promašťovaní pokožky vyškvařeným sádlem, do kterého se přidávají nejrůznější bylinky.

Očistné rituály a masky

Větší pozornost věnujte rovněž čištění pleti. I když zrovna nepoužíváte make-up, je třeba ji čistit jak ráno, tak večer, bez výjimky. Udělejte si z toho zvyk. Karanténu můžete navíc využít jako příležitost aplikovat na pleť masky, které vám leží dlouhou v koupelně, protože jste na ně nikdy neměla čas.

Ty hloubkově čisticí vám vytáhnou póry a zamezí vzniku akné. Hodit se vám mohou také séra, která se nanáší přímo na pupínky. U suché pleti vám zase přinesou úlevu masky hydratační a séra obsahující kyselinu hyaluronovou. Předcházet podráždění pleti můžete i tím, že budete udržovat roušku čistou.

Čistou rouškou ke krásné pleti

Nezapomínejte, že čistá rouška je důležitá, aby vás ochránila před nebezpečnými viry, ale zároveň bude chránit také vaši pleť.

Pokud tedy nepoužíváte jednorázové roušky, ale ty textilní, měla byste je po každém použití vyvařit nebo vyprat a přitom použít nějaká váš osvědčený prací prostředek, popřípadě prostředek pro citlivou kůži. Aviváž v tomto případě vynechejte. Sušit ji můžete v sušičce, žehlit s napařením a nechat ji pak volně proschnout.

Pozor na akné

Nejvíce pod rouškou trpí mastná a problematická pleť se sklonem k akné. Pokud je to i váš případ, měla bystě rozhodně používat produkty určené právě pro tento typ pleti.

Ty totiž následně zničí zánětlivé procesy už v samotném zárodku a omezují tím také tvorbu kožního mazu. Navíc dokážou podpořit regenerační procesy v kůži. Zapomínat byste proto rozhodně neměla na pravidelné a důkladné čištění, což je u pleti se sklonem k akné velkou nutností.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...