Jak pečovat o vlasy v zimě?

Přechody z mrazu do vyhřátých místností vlasům neprospívají. Slábnou, lámou se, elektrizují. Poradíme vám, jak se o vlasy v tomto nečase, co nejlépe postarat.

Myslíte si, že vlasy nejvíce trpí v létě, protože je spaluje sluníčko a devastuje chlorovaná voda? Omyl! Vítr a teploty pod bodem mrazu je ničí zrovna tak. Péči o vlasy během zimy byste proto rozhodně neměla podceňovat a zanedbávat.

Také vás může zajímat ...

Hlavně hydratace

Přechody z tepla do zimy vlasy vyčerpávají. Jsou křehké a hlavně vysušené. Následkem toho je, že vám poletují kolem hlavy, takzvaně elektrizují. Může za to elektrický náboj, který se ve vlasech tvoří kvůli suchému vzduchu, a snaží se absorbovat veškerou vlhkost ze svého okolí, tedy i z vašich vlasů.

Vlasům proto musíte dopřát maximum hydratace a výživy. Používejte vlasovou kosmetiku s hydratačními složkami a oleji, od šamponu, přes balzámy, až po masky.

Uberte na stylingu

Pokud to není bezpodmínečně nutné, vyhněte se fénu, kulmě i žehličce. Nechte své vlasy přirozeně proschnout a zbytečně je nevysušujte tepelnou úpravou. Zrovna tak šetřete i s gely, tužidly a laky na vlasy.

Při kontaktu se sněhem a vodou totiž dojde ke „slepení vlasů“ a účes se vám promění v neforemnou helmu.

Obohaťte jídelníček

Během zimy potřebují vlasové kořínky výživu také zevnitř. Zvýšit byste měla především přísun vitaminu A (mrkev, brokolice, paprika, broskve), vitaminu E (rostlinné oleje, zelená zelenina) a vitaminů skupiny B (otruby, ovesné vločky, sója).

Zapomínat nesmíte ani na minerální látky, jako je měď, zinek, křemík a železo. Jezte více červeného masa, drůbeže, vajec, ryb a hroznového vína.

Regenerační oplachy

Oplachy z bylinek dokážou hotové divy. Skvělá je přeslička, šalvěj, tymián a lipový květ. Dva sáčky vybraného bylinkového čaje zalijte půl litrem horké vody a nechte 30 minut louhovat. Po umytí šamponem si vlasy takto vytvořenou tekutinou opláchněte.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...