Jak se zbavit lupů

Lupy jsou vlastně kůže, potažmo odumřelá kůže, která se v důsledku zánětu pokožky rychle vyvíjí a potom odpadává. Normálně se kůže obnovuje během čtyřdenního intervalu. Pokud vás trápí lupy, nejedná se o čtyřdenní interval, ale o dobu kratší.

Přesné příčiny výskytu lupů nejsou zcela jasné, nicméně odborníci se shodují na tom, že za jejich vznik může zejména onemocnění pokožky zvané seboroická dermatitida, nevhodná vlasová kosmetika, nedostatek česání, suchá pokožka, špatná výživa či psychické zatížení.

Také vás může zajímat ...

Co pomůže?

Tea tree olej – šampony obsahující alespoň 5 procent tea tree oleje výrazně zlepšují stav lupinaté pokožky.

Jablečný ocet – kyselost jablečného octa mění pH pokožky hlavy, a to kvasinkám činí problémy následně růst. Smíchejte čtvrt šálku jablečného octa se čtvrt šálkem vody a pomocí spreje aplikujte na pokožku hlavy. Zabalte do ručníku a nechte působit 15 minut

Olivový olej – vmasírujte do pokožky hlavy deset kapek olivového oleje, zabalte do ručníku a nechte působit přes noc.

Žloutková maska – dva žloutky smíchejte se dvěma lžícemi vody. Vlasy navlhčete a pak do nich i vlasové pokožky tuto směs vmasírujte. Nechejte působit 15 minut.

Březová voda – je dalším osvědčeným prostředkem pro regeneraci vlasů a proti tvorbě lupů.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...